stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Εδώ κολλάνε τα πάντα για τα ΣΠΟΡ
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 103, 104, 105 ... 129, 130, 131  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  
Author Message
alekos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 873
Location: Athens

PostPosted: Fri Mar 30, 2007 3:23 pm    Post subject: Reply with quote

Δεν ξέρω αν είναι αποτελεσματικό το μέτρο, αλλά σίγουρα θα ηρεμήσει λίγο η κατάσταση ή, για να το πω πιο ξεκάθαρα, δεν θα έχουν την αφορμή που θέλουν οι ΚΑΦΡΟΙ για να τα ξανακάνουν μπάχαλο. Φασίστικοι δεν είναι οι νόμοι, φασιστικό είναι το μυαλό αυτών που αυτοαποκαλούνται "οπαδοί"...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
superas
Senior Member
Senior Member


Joined: 13 Apr 2004
Posts: 640
Location: Thessaloniki

PostPosted: Fri Mar 30, 2007 3:33 pm    Post subject: Reply with quote

Πρώτον: τα περισσότερα επεισόδια πια δεν γίνονται με αφορμή αγώνες, αλλά σε άσχετους χρόνους, νύχτες με επιθέσεις σε καφετέριες και συνδέσμους.

Δεύτερον... εγώ προσωπικά αυτοαποκαλούμαι οπαδός... δεν θεωρώ το μυαλό μου φασιστικό. Γι΄αυτούς που σκοτώνουν με τον μανδύα του οπαδού, μπορώ να θεωρήσω το μυαλό τους δολοφονικό.

Για τον ΝΟΜΟ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ όμως που έχει κάνει ο κύριος Ορφανός μπορώ άνετα να εκφράσω την άποψη ότι είναι 100% ΦΑΣΙΣΤΙΚΟΣ! Διότι ουσιαστικά ΔΙΑΧΩΡΙΖΕΙ τους πολίτες σε οπαδούς και μη, με την έννοια ότι κάποιος που θα τελέσει ένα αδίκημα σε μια πολιτική συγκέντρωση πχ θα έχει ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ από το αν το κάνει με αφορμή ένα αθλητικό γεγονός.

Και ποια είναι η διαφορετική αντιμετώπιση; Άμεση φυλάκιση (Ιδιώνυμο αδίκημα δηλαδή) χωρίς αναστολή (ακόμη και με λευκό ποινικό μητρώο) και ουσιαστικά χωρίς το ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ ΚΑΤΟΧΥΡΩΜΕΝΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΗΣ ΕΦΕΣΗΣ!!!

Φτάσαμε λοιπόν στο απίστευτο σημείο για δημοκρατία (που υποτίθεται ότι είναι η Ελλάδα, διότι στην πραγματικότητα δεν είναι) να μπαίνει στη φυλακή άνθρωπος ο οποίος εξύβρισε αστυνομικό!!! Και να εκτίει κανονικά την ποινή του επειδή αυτό έγινε σε ένα γήπεδο, ενώ αν γινόταν στο δρόμο θα έτρωγε απλά πρόστιμο (αν καταδικαζόταν, που λογικά θα αθωώνονταν)

Ας βρουν λοιπόν άλλους τρόπους να σταματήσουν τα αίσχη που γίνονται (που στην τελική αν θέλετε και την κυνική μου γνώμη... ποτέ δεν θα σταματήσουν γιατί η βία υπήρχε, υπάρχει και θα υπάρχει ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ μέσα σε όλη την κοινωνία) και ας αφήσουν ήσυχους τους οπαδούς οι οποίοι το μόνο που θέλουμε είναι να αγαπάμε και να ακολουθούμε μια ομάδα. Κι αν κάποιος από τους οπαδούς υποπέσει σε αδίκημα... ας αντιμετωπιστεί με το ΙΔΙΟ ακριβώς νομικό πλαίσιο που θα αντιμετωπιστεί και ο απλός πολίτης που θα το διαπράξει στο δρόμο.
Back to top
View user's profile Send private message
Rohan
Full Member
Full Member


Joined: 17 Dec 2004
Posts: 382
Location: Middle Earth

PostPosted: Fri Mar 30, 2007 3:40 pm    Post subject: Reply with quote

Αν στους "οπαδούς" δεν αρέσει η παρούσα κατάσταση ας κάνουν "επανάσταση" για να εγκαθιδρύσουν την δική τους "δικτατορία του οπαδισμού"!

Έλεος! Καταστολή τώρα!
Και σε όποιον δεν αρέσει ας βγάλει τις κόκκινες ή μαύρες σημαίες και τα κονσερβοκούτια και ας ανατρέψει το καθεστώς! Αλλά δεν το βλέπω. Η μόνη ιδεολογία αυτών των αλητών είναι η ιδεολογία της πρεζόφουντας. Το δυστύχημα είναι ότι η καταστολή δεν επιτρέπει να εστιάσουμε στους λόγους και τις αιτίες που οδήγησαν αυτή την αλητεία να δημιουργηθεί. Όταν όμως καίγεται ένα σπίτι, πρώτα κοιτάς να σβήσεις την φωτιά και μετά ψάχνεις να βρεις τις αιτίες που την άναψαν. Και αν αυτό το "σβήσιμο" προϋποθέτει και την αναστολή των πρωταθλημάτων, έστω ως μια συμβολική κίνηση, τότε καλώς ας γίνει. Μόνο έτσι γίνονται αντιληπτά κάποια πράγματα. Όπως στο στρατό: Την μ*λ*κι* του ενός την πληρώνουν όλοι, έτσι κι εδώ: Είστε "υγιείς" φίλαθλοι, παράγοντες κλπ.: Απομονώστε τους ταραξίες αλλιώς καπούτ!
Αλλά πρέπει και οι κρατικές αρχές να εφαρμόσουν πέραν της διακοπής, την συστηματική καταστολή άμεσα, και μετά ας κάνουν και κοινωνική πολιτική. Η βία υπάρχει γιατί δεν υπάρχει κοινωνική αλλά και κρατική βούληση για την καταπολέμησή της. Τέρμα τα άλλοθι, ξεκάθαρες κουβέντες! Την βία των γηπέδων την εκμεταλλεύονται όλοι, πρεζάκηδες, "αριστεροί", "δεξιοί", κλεφτρόνια, "επιχειρηματίες", παράγοντες, αρχές, όλοι!
Εγώ δεν δικαιολογώ κανέναν, θέλω καταστολή, τάξη και νοικοκύρεμα. Ούτε το καθεστώς θέλω να ανατρέψω, ούτε φούντα θέλω να βρώ, ούτε το μο*νι το στερούμαι ούτε τίποτε! Λοιπόν ας βγουμε όλοι να πάρουμε θέση: Μας βολεύει να υπάρχει η βία ή όχι;
Back to top
View user's profile Send private message
alekos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 873
Location: Athens

PostPosted: Fri Mar 30, 2007 3:45 pm    Post subject: Reply with quote

Συμφωνώ απόλυτα με τον Rohan, μου φαίνεται ότι πρέπει να αρχίσουμε να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
superas
Senior Member
Senior Member


Joined: 13 Apr 2004
Posts: 640
Location: Thessaloniki

PostPosted: Fri Mar 30, 2007 4:06 pm    Post subject: Reply with quote

Καλά.. πέρα από το μανιφέστο περί καταστολης γενικώς... έχεις να αντιπαραθέσεις κάποιο επιχείρημα στο γεγονός ότι χαρακτηρίζω την αντιμετώπιση των οπαδών μέσα από το νέο νόμο φασιστική;
Back to top
View user's profile Send private message
Rohan
Full Member
Full Member


Joined: 17 Dec 2004
Posts: 382
Location: Middle Earth

PostPosted: Fri Mar 30, 2007 4:20 pm    Post subject: Reply with quote

superas wrote:
Καλά.. πέρα από το μανιφέστο περί καταστολης γενικώς... έχεις να αντιπαραθέσεις κάποιο επιχείρημα στο γεγονός ότι χαρακτηρίζω την αντιμετώπιση των οπαδών μέσα από το νέο νόμο φασιστική;


Ε, ας πάρουμε τις κόκκινες σημαίες και ας καταλάβουμε τα θερινά ανάκτορα!
Back to top
View user's profile Send private message
Pontiakos
Junior Member
Junior Member


Joined: 09 Jul 2004
Posts: 124
Location: www.pontos.us

PostPosted: Fri Mar 30, 2007 4:59 pm    Post subject: Reply with quote

Arrow Σουπερας

Σε μια δύθεν δημοκρατία, ο νόμος υπάρχει για να προστατέβει τους πολίτες και να διατιρεί την ελευθερία τους.

π.χ.

1)ο οπαδός να έχει το δικαίομα να σπάει και να σκωτόνει αν θέλει

2)Εγώ να περνάω απο τον δρόμο/ να μένω στην περιοχή με την ησυχία μου.


Βλέπεις ότι και τα δύο δεν μπωρούν να συνυπάρξουν. Αυτή την στιγμή το δεύτερο δεν μου το εγκιάτε κανείς. Κάθε φορά που πιάνουν τους <<οπαδούς>> τους αφείνουν ελεύθερους. Έπωντε χηρότερα αν δεν αλλάξουν οι νόμοι να προστατεύουν τον πολίτι απο αυτά τα φενόμενα.

Είναι χουντικός ο νόμος;... μα βεβαίως, μόνο μια δεξιά πολιτική σκέψη μπωρεί να φέρει υσοροπία σε ένα τέτοιο φενόμενο. Τόσα χρόνια η αριστερά δεν έκανε τίποτα.

Νομίζω πως το πρόβλημα είναι περισσώτερο κοινωνικό και όχι αθλητικό.

Very Happy Very Happy Είμαι εκτός θέματος πάλι....
Back to top
View user's profile Send private message
Kalashnikov
Senior Member
Senior Member


Joined: 26 Feb 2004
Posts: 597
Location: Brussels

PostPosted: Fri Mar 30, 2007 5:08 pm    Post subject: Reply with quote

Afto pou 8igeis supera einai poly lepto k endiaferon zitima.
Apo ti mia exeis ta katoxyrwmena dikaiomata pou exoun oloi mas kai apo tin alli mia katastasi i opoia exei ftasei kyriolektika sto aproxwrito.
Mou fenetai omws pws yperaplousteveis ta pragmata. Den einai 'mastourides' osoi ta spane sta gipeda. Oute ta spane epeidi einai mastourides.
Afto to fainomeno tis koinwnikis vias fenetai se olous tous tomeis tis koinwnias mas. Apla to gipedo telika ektonwnetai.
Otan eisai dysarestimenos apo ti douleia sou, apo ti zwi sou, apo ti sxesi sou
Otan i oikogeneia sou antimetwpizei ta idia k xeirotera provlimata apo sena
Otan kanenas de sou edwse tin paideia na kalyterepseis ti moira sou
Otan to kratos sou, adiaforei gia ta provlimata sou
Otan vlepeis pws ola einai proapofasismena enantion sou
Otan den exeis axtida swtirias

Tote o 8ymos mesa sou ginetai to kyrio sou synais8ima. Zeis kai pe8aineis gia mia fanela me tin epitixia tis opoias mporeis na xareis, na panygiriseis kai na epivli8eis stous antipalous sou.

Gia to an einai swstos aftos o nomos telika? Egw lew nai.
Dioti i katastasi edw kai kairo einai sto aproxwrito.
Dioti kalws i kakws 8eloume na 8ewroumaste xwra pou sevetai ta idanika twn progonwn tis
Dioti kai se alles periptwseis isxyoun e3aireseis apo tin kyria nomo8esia.

Giati loipon na epofelountai apo kapoies diata3eis an8rwpoi oi opoioi den deixnoun ton aparaitito sevasmo se vasikes arxes tis koinwnias mas opws:
- Sevasmos stin idiwtiki periousia
kai pio symantiko:
- Sevasmos stin an8rwpini zwi
Back to top
View user's profile Send private message
projected
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1172
Location: Rome-Athens

PostPosted: Fri Mar 30, 2007 10:25 pm    Post subject: Reply with quote

Incredible Edgar Davids Shot Against PSV
εδώ
Back to top
View user's profile Send private message
Ο.Υ.Σ.Τ.
Full Member
Full Member


Joined: 02 Aug 2004
Posts: 374
Location: Θεσσαλονίκη

PostPosted: Tue Apr 03, 2007 12:25 am    Post subject: Reply with quote

Επειδη δεν ξερω που κολλαει η ειδηση την γραφω εδω

Στη Superleague Formula ο Ολυμπιακός
Απίστευτο κι όμως αληθινό! Τι κι αν μέχρι στιγμής οι ελληνικές ομάδες δεν μπορούν να κοιτάξουν στα μάτια μεγαθήρια του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου; Αγνοήστε όλους τους ειδήμονες που λένε για ακαδημίες, μεταγραφές, υποδομές κ.α. Το καλοκαίρι του 2008 είναι πολύ πιθανό να δείτε τον Ολυμπιακό όχι μόνο να κοντράρει ομάδες όπως η Μίλαν και η Ρεάλ αλλά να τις κερδίζει, άσχετα με το αν παίζει στο Καραϊσκάκη ή στο Μπερναμπέου.
http://www.msfree.gr/details.php?id=796
Back to top
View user's profile Send private message
projected
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1172
Location: Rome-Athens

PostPosted: Sun Apr 08, 2007 1:47 pm    Post subject: Reply with quote

San shmera (8 Apriliou), 1990.
Ti agwnas htan autos!!!
(p.s: Gerasame.....)
http://www.youtube.com/watch?v=X_TECn6iYTc
Back to top
View user's profile Send private message
Braveheart
Junior Member
Junior Member


Joined: 24 Sep 2006
Posts: 173
Location: Πρόεδρος Σ.Φ. Νίκου Αλέφαντου Θεσσαλονίκης

PostPosted: Wed May 09, 2007 10:22 pm    Post subject: Reply with quote

Παιδιά με κάθε επιφύλαξη σας μεταφερω την είδηση οτι ο Ολυμπιακός προσπαθει να φερει στην Ελλάδα τον Isaac Promise της Gençlerbirliği
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ioannis31
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 18 Feb 2004
Posts: 762
Location: Suburbia

PostPosted: Sun May 13, 2007 12:20 pm    Post subject: Reply with quote

Με αφορμή την απίστευτη συμπεριφορά του 'Όλοι μέλη' Σωκράτη προς τον μεγαλύτερο ποδοσφαιριστή που έχει κοσμήσει ποτέ τα ελληνικά γήπεδα Rivaldo, ο μόνος που με έκανε να εξοργιστώ περισσότερο και από τον Κόκκαλη, τον Λούβαρη ή τον Sir Τάκης, είναι αυτός ο απίστευτος γλύφτης, ο κολαούζος, ο πολύ μικρός -σαν προσωπικότητα- Σέρβος Djordjevic που βγήκε να πάρει θέση κατά του Ribo και υπέρ της Διοίκησης και να δηλώνει 'Τον θέλουμε δίπλα μας, αφού πρόσφερε πολλά (sic), όχι μόνο εφέτος αλλά και τα προηγούμενα χρόνια'.

Ναι ρε τσάτσε. Πρόσφερε πολλά. Απλά πολλά. Ο μεγαλύτερος όλων. Να εξισώνεται με όλα τα δημοσιουπαλληλικά λαμόγια που ειναι μαζεμένα στου Ρέντη.

Άιντε γεια.... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message
KPHTH Rulez
Guest





PostPosted: Sun May 13, 2007 2:11 pm    Post subject: Reply with quote

Εγώ απλά ντράπηκα όταν έμαθα τι δηλώνουν τα ξένα ΜΜΕ για το συμβάν...
Εννοώ ρε παιδιά δεν είναι ο Andric ή ο Πάντος ο παίχτης αυτός...Είναι ο RIVALDO!Δηλαδή τι θέλουμε να το παίξουμε εμείς οι Έλληνες;
Κρίμα...Απλά κρίμα...

ΥΓ:Θέλω να ακούσω τη γνώμη των ολυμπιακών που τόσα χρόνια λένε για τη συμπεριφορά της διοίκησης του Παναθηναϊκού σε παίχτες...Είδατε τελικά ότι όλοι είναι τα ίδια;;
Back to top
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Sun May 13, 2007 3:01 pm    Post subject: Reply with quote

Τα τελευταία χρόνια ο Κόκκαλης πάσχει από καβουρίτιδα, αυτό είναι γνωστό στους περισσότερους φίλους του Ολυμπιακού.

Αυτό το καταλαβαίνω, αυτό όμως που είναι πρωτόγνωρο και δεν το γνωρίζαμε μέχρι σήμερα, είναι ο τρόπος που συμπεριφέρθηκε σε αυτήν την παγκόσμια, μοναδική ποδοσφαιρική προσωπικότητα.

Η τροπή που πήρε το "έργο" πέρυσι, με έκανε να αποφασίσω ότι δεν πρόκειται να ξαναπάρω διαρκείας. Χαίρομαι ιδιαίτερα γιατί δεν έκανα λάθος. Λίγες φορές έχω αυτό το αλάνθαστο συναίσθημα και επιβεβαιώθηκε.

Πραγματικά, δεν με νοιάζει ποιον θα φέρει. Από τη στιγμή που φέρεται έτσι στον άνθρωπο που καθάρισε δεκάδες παιχνίδια με τα "ονειρικά χτυπήματα" του "χρυσού ποδιού" του, την στιγμή που το υπόλοιπο οικοδόμημα του κατέρεε, δεν πρόκειται ποτέ μα ποτέ να φτιάξει αυτό που ονειρευόμαστε...

Το χειρότερο δεν είναι το προηγούμενο, το χειρότερο είναι ότι όταν βλέπουν το φως της δημοσιότητας τέτοιες συνεντεύξεις, δημιουργείται τέτοια δυσφήμιση στην ελληνική ποδοσφαιρικη αγορά, ώστε δεν πρόκειται να δούμε καλό παίχτη να έρθει στη χώρα μας, για τουλάχιστον μία 5ετία. Evil or Very Mad

Όσο για τον Τζορτζεβιτς, τι να πω ... αυτά που λέει δεν πρόκειται να έχουν καλό αντίκτυπο στην υστεροφημία του γιατί τουλάχιστον οι Ολυμπιακοί έχουν μνήμη. Που είσαι ρε μπίλαρε, που είσαι ρε Καραταίδη, που είσαι ρε μουστάκια. Εσείς ήσασταν και πολλοί άλλοι(που είναι αδύνατον να κατονομάσω) αλλά δεν διακριθήκατε όσο σας άξιζε γιατί γεννηθήκατε σε μία εποχή που οι ερυθρόλευκες ποδοσφαιρικές υποδομές και η διοίκηση ήταν ανύπρακτες.
Back to top
View user's profile Send private message
projected
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1172
Location: Rome-Athens

PostPosted: Sun May 13, 2007 10:30 pm    Post subject: Reply with quote

Σε ότι αφορά τον Ριβάλντο, ο κ.Κόκκαλης είπε: "Εγώ του ζήτησα να έρθει. Δεν ήρθε. Ρωτήστε τον ίδιο γιατί δεν ήρθε στη φιέστα".

Shocked Mas douleuei o Kokkalhs?
Ti na ton rwthsoume, afou mas ta eipe 3 wres se sunenteuksh tupou... Confused


p.s: An kai genika den ton sumpa8w ton Xelakh, sumfwnw apoluta me auta pou egrapse:
http://www.sport-fm.gr/news.jsp?newsID=85841
Back to top
View user's profile Send private message
Braveheart
Junior Member
Junior Member


Joined: 24 Sep 2006
Posts: 173
Location: Πρόεδρος Σ.Φ. Νίκου Αλέφαντου Θεσσαλονίκης

PostPosted: Mon May 14, 2007 9:33 am    Post subject: Reply with quote

Paidia molis ematha poion paikti tha anakoinosei o olympiakos mexri tin pempti.Leo na sas afiso se agonia.Pantos de tha paei me tipota to mialo sas.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MINUS
Full Member
Full Member


Joined: 06 Feb 2004
Posts: 393
Location: athena-zografou

PostPosted: Mon May 14, 2007 11:36 am    Post subject: Reply with quote

Τον Τόργκελε;
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
apelpisiakos
Full Member
Full Member


Joined: 10 Jun 2004
Posts: 277
Location: Estadio Municipal de Mytilini - "Tarlas"

PostPosted: Mon May 14, 2007 1:22 pm    Post subject: Reply with quote

Πάντως εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ένας παίκτης τέτοιου μεγέθους να βγαίνει και να κλαψουρίζει μπροστά στις κάμερες επειδή ο κάθε Κόκκαλης "αθέτησε τη συμφωνία".

Ακόμη κι έτσι να έχουν τα πράγματα θα περίμενα να βγει και να πει
"Κύριοι με εξαπάτησαν, άλλα είχαμε σύμφωνήσει, άλλα έγιναν οπότε σηκώνομαι και φεύγω και δεν θέλω να ξαναδώ κανέναν σας". Ήρεμα και ωραία. Ούτε κανένα Μουντιάλ θα χάσει, ούτε τίποτα. Τίτλους έχει πολλούς (και σημαντικότερους από την.. greek superleague), λεφτά έχει και για τα.. εγγόνια του όπως δήλωσε.

Αυτό το συγκινητικό, το μελόδραμα κλπ. μου φάνηκε ως ένα πολύ ωραίο περιτύλιγμα για να σερβίρει αργότερα πιο εύκολα στους οπαδούς του Ολυμπιακού ενδεχόμενη μεταπήδησή του σε άλλη ελληνική ομάδα. Άλλη εξήγηση δεν βρίσκω....
Back to top
View user's profile Send private message
Braveheart
Junior Member
Junior Member


Joined: 24 Sep 2006
Posts: 173
Location: Πρόεδρος Σ.Φ. Νίκου Αλέφαντου Θεσσαλονίκης

PostPosted: Mon May 14, 2007 1:53 pm    Post subject: Reply with quote

Paidia kserei kaneis an o PAOK telika tha dilosei simetoxi sto intertoto?
Tha einai megali vlakeia an den to kanei.

Einai dio matsakia 21-22 kai 28-29 iouliou.Paei apeftheias stin triti fase kai me dio matsakia einai sto uefa.

I klirosi exei idi ginei tha paiksei malon me ton 5o apo tsexia (malon teplice)
[url]http://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Intertoto_Cup_2007
[/url]
tha parei kai kipelaki

DORO STOUS FILOUS MOU TOUS AREIANOUS!!

Vreite kapoion gnosto sas se aftin tin foto:

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
superas
Senior Member
Senior Member


Joined: 13 Apr 2004
Posts: 640
Location: Thessaloniki

PostPosted: Mon May 14, 2007 7:30 pm    Post subject: Reply with quote



O Σέρτζιο Κόκε με τη φανέλα της Μαρσέιγ!
Back to top
View user's profile Send private message
ioannis31
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 18 Feb 2004
Posts: 762
Location: Suburbia

PostPosted: Tue May 15, 2007 1:45 am    Post subject: Reply with quote

apelpisiakos wrote:
Πάντως εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ένας παίκτης τέτοιου μεγέθους να βγαίνει και να κλαψουρίζει μπροστά στις κάμερες επειδή ο κάθε Κόκκαλης "αθέτησε τη συμφωνία".

Ακόμη κι έτσι να έχουν τα πράγματα θα περίμενα να βγει και να πει
"Κύριοι με εξαπάτησαν, άλλα είχαμε σύμφωνήσει, άλλα έγιναν οπότε σηκώνομαι και φεύγω και δεν θέλω να ξαναδώ κανέναν σας". Ήρεμα και ωραία. Ούτε κανένα Μουντιάλ θα χάσει, ούτε τίποτα. Τίτλους έχει πολλούς (και σημαντικότερους από την.. greek superleague), λεφτά έχει και για τα.. εγγόνια του όπως δήλωσε.

Αυτό το συγκινητικό, το μελόδραμα κλπ. μου φάνηκε ως ένα πολύ ωραίο περιτύλιγμα για να σερβίρει αργότερα πιο εύκολα στους οπαδούς του Ολυμπιακού ενδεχόμενη μεταπήδησή του σε άλλη ελληνική ομάδα. Άλλη εξήγηση δεν βρίσκω....


Μετά από την προφορική συμφωνία με τον Κόκκαλη, αποφασίζει και φέρνει την οικογένειά του από την Βραζιλία. 4 παιδιά. Κάποια χιλιάδες χιλιόμετρα μακριά. Και τα γράφει σε σχολείο στην Ελλάδα.

Κοινώς, σχεδιάζει τη ζωή του εδώ για τουλάχιστον άλλο ένα χρόνο με βάση όσα συμφώνησε με τον Κόκκαλη.

Όντως, δεν βγάζει και πολύ νόημα η αντίδρασή του. Μάλλον θέατρο ήταν... Ψευτοευαισθησίες...

ΥΓ. Ο Ρίμπο δεν είχε δάκρυα στεναχώριας, αλλά εγωισμού και οργής και τσαλακωμένου φιλότιμου. Τέσπα, ο καθένας ότι καταλαβαίνει καταλαβαίνει. Όλοι μέλη...
Back to top
View user's profile Send private message
Braveheart
Junior Member
Junior Member


Joined: 24 Sep 2006
Posts: 173
Location: Πρόεδρος Σ.Φ. Νίκου Αλέφαντου Θεσσαλονίκης

PostPosted: Tue May 15, 2007 10:22 am    Post subject: Reply with quote

Loipon gia na ksekatharisoume kapoia pragmata gia tis metagrafes tou Olympiakou.

Ta megala onomata pou exei idi kleisei o Kokkalis einai 2.O enas einai evropaios o allos oxi.Den einai protoklasata onomata opos o Rivaldo px, alla deftero-trito klasata alla pali gia ellada einai poli kales metagrafes.Den tha erthoun ston Olympiako oute o Tuncay,oute o Ze Roberto,oute o Roberto Carlos kai afto to kseroun kala kai ston Olympiako kai aporo giati afinoun na enoithei oti akomi kati paizei me tuncay.

Opoios thelei na me rotisei kati epipleon me pm.
Sas metafero eidiseis me kathe epifilaksi na min dothoun se dimosiografous kai diarefsoun ston tipo giati kapioi mporei na antimetopisoun provlima.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2296
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Tue May 15, 2007 11:23 pm    Post subject: Reply with quote

Για την ώρα, πάρε ένα ban 30 ημερών, γιατί πολύ έχεις παίξει με την υπομονή μου...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Giorgos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 24 Mar 2004
Posts: 1059
Location: Peiraias

PostPosted: Wed May 16, 2007 12:01 am    Post subject: Reply with quote

Γι'αυτο σας λέω..Γραφ'τε το ποδοσφαιρο και τον Κοκκαλη οπως σας γραφει κι αυτος τα τελευταια χρονια,και ασχοληθείτε με το μπάσκετ που ο τρελοΑγγελό ειναι νεος με πολυ παθος για το αθλημα και ορεξη να προσφερει..!! Very Happy
Απο του χρονου ομως γιατι φετος μας εκαψε ο Εβραιος.. Twisted Evil Razz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 103, 104, 105 ... 129, 130, 131  Next
Page 104 of 131

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr