stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Διαγωνισμός τραγουδιού Eurovision
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 20, 21, 22  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "πολιτικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  
Author Message
DonAlex
Senior Member
Senior Member


Joined: 20 Mar 2004
Posts: 482
Location: Zurich

PostPosted: Tue May 16, 2006 2:04 am    Post subject: Reply with quote

Endiaferon to breakdown twn esodwn...
Kat'arxin.....einai arketa parakseno pou einai mono 3.5mil apo EBU...
Apla 8a i8ela na ma8w posa dinei kai o ka8e xorigos Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
Omicron
Junior Member
Junior Member


Joined: 19 Aug 2004
Posts: 88
Location: Θράκη

PostPosted: Tue May 16, 2006 2:38 am    Post subject: Reply with quote

Καλό είναι να αναζητήτε το κόστος μια εκδήλωσης. Το κακό είναι να μην οδηγούμαστε στην δημαγωγία. Π.χ. Ο άλλος είπε ότι λόγω του ασφαλιστικού δεν έπρεπε να κάνουμε eurovision.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Tue May 16, 2006 9:26 am    Post subject: Reply with quote

Ειπα για το Ασφαλιστικο γιατι ενω υπαρχουν αφθονα λεφτα για να δωθουν για να λυθει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ το μεγαλο προβλημα των εργαζομενων της πατριδας μας , προτιμουν να τα δωσουν για μια ηλιθια διοργανωση ( για μενα ειναι ΗΛΙΘΙΑ , ειδατε τους τραγουδιστες - τερατα ρε παιδια Shocked Evil or Very Mad ) !!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Tue May 16, 2006 9:43 am    Post subject: Reply with quote

Έτερον εκάτερον. Μην μπλέκετε πράγματα που είναι ασύνδετα μεταξύ τους και αποτελούν εντελώς διακριτές δραστηριότητες. Για την οικονομική ανταποδοτικότητα Laughing Laughing των χορηγιών του ΟΤΕ, της Cosmote κλπ. το συζητάμε, αλλά άλλο πράγμα οι πόροι για τα ασφαλιστικά ταμεία και άλλο τα έξοδα διοργάνωσης της Eurovision.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
chr.04
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 05 Mar 2004
Posts: 1566
Location: Thessaloniki

PostPosted: Tue May 16, 2006 10:22 am    Post subject: Reply with quote

P.A.O. wrote:
Εγω φωναζω γιατι δεν λυθηκε εδω και χρονια το "ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟ" Evil or Very Mad

Χιλιαδες συνταξιουχοι παιρνουν 600 ευρω ρε παιδια Evil or Very Mad


Nα ξέρες πόσα λεφτά θα έπαιρναν αν δεν κάναμε τους Ολυμπιακούς....
Back to top
View user's profile Send private message
DonAlex
Senior Member
Senior Member


Joined: 20 Mar 2004
Posts: 482
Location: Zurich

PostPosted: Wed May 17, 2006 1:28 pm    Post subject: Reply with quote

...kai ta prognwstika apo konta 30,000 funs tou diagwnismou

http://www.oikotimes.com/scoreboard.jpg

Prwtoi me Rwssia Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Rohan
Full Member
Full Member


Joined: 17 Dec 2004
Posts: 382
Location: Middle Earth

PostPosted: Thu May 18, 2006 10:14 am    Post subject: Reply with quote

Ζήτω η Eλληνική "Eurokitschion" Very Happy Very Happy Very Happy Smile Smile Smile

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Τι ήταν αυτό που είδαν τα μάτια μου; Καρυάτιδες με μινιατούρα κίονα στο κεφάλι να χορεύουν ΑΒΒΑ, Δίας με κεραυνό από νέον αντί μικροφώνου να τραγουδάει "volare", αμαζόνες να λικνίζονται στους ρυθμούς του "ΧΙ-ΧΑ-Τζενγκις-Χαν" (!), Σπαρτιάτες εν πλήρει(!!! Shocked ) εξαρτησει να χορεύουν "my number 1" !!!!!!! και βεβαίως μια drag-queen Αφροδίτη ντυμένη με ένα φόρεμα κοχύλι να άδει "viva la diva, viva vittoria" Shocked

Πάρτε και μερικές εικόνες (eurovisionathens.gr)






O TEMPORA, O MORES !!!!!!


Last edited by Rohan on Thu May 18, 2006 10:44 am; edited 3 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
DonAlex
Senior Member
Senior Member


Joined: 20 Mar 2004
Posts: 482
Location: Zurich

PostPosted: Thu May 18, 2006 10:17 am    Post subject: Reply with quote

GAAAAAA*%$SE TA Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message
chr.04
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 05 Mar 2004
Posts: 1566
Location: Thessaloniki

PostPosted: Thu May 18, 2006 10:20 am    Post subject: Reply with quote

Δυστυχώς γελοιότητες....

Εμένα μου θύμισε κάτι γιορτές της χούντας (όχι δεν είμαι τόσο μεγάλος, από φωτογραφίες και ρεπορτάζ) που έκαναν στο Παναθηναϊκό Στάδιο.

Κρίμα...
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Thu May 18, 2006 10:35 am    Post subject: Reply with quote

e τουλάχιστον είχε κάποια στοιχεια της χώρας...(και αρχαία ευτυχώς, να είμαι ειλικρινής δε θα ήθελα σκέτα μπουζουκάκια και ρεμπέτες).

Βεβαια ίσος απότι ακούω δεν βγήκε όπως το περιμέναμε αλλα στο κάτω κάτω τέτοια είναι η εκδήλωση.....μια γιορτή? Embarassed Embarassed Confused
Back to top
View user's profile Send private message
chr.04
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 05 Mar 2004
Posts: 1566
Location: Thessaloniki

PostPosted: Thu May 18, 2006 10:39 am    Post subject: Reply with quote

Και οι Ολυμπιακοί γιορτή ήταν, αλλά μας έκανε περήφανους και περπατούσαμε την άλλη μέρα με το κεφάλι ψηλα.

Μετά από αυτό που θα δούμε σήμερα το βράδυ, πιστεύω πως θα αισθανόμαστε δυστυχείς αύριο.

Από την άλλη, χωρίς να θέλω να υπερασπιστώ κανέναν, αφού υπάρχουν 2 show για να γίνουν, θέλω να πιστεύω πως κράτησαν όλα τα καλά στοιχεία/ιδέες για τον τελικό το Σάββατο, και ότι δεν τους άρεσε το φόρτωσαν την Πέμπτη.
Back to top
View user's profile Send private message
Kalashnikov
Senior Member
Senior Member


Joined: 26 Feb 2004
Posts: 597
Location: Brussels

PostPosted: Thu May 18, 2006 10:44 am    Post subject: Reply with quote

Kai na min pw oti tairiazei akrivws sto klima tis Eurovision...
To event afto den exei kamia sxesi me to ekleptysmeno gousto, oute me tin efprepi parousia k parousiasi. Exei na kanei me ton entypwsiasmo me ta opoiadipote mesa.

Opoios akousei ta tragoudia (diaxronika) prepei na skeftetai pws stin Evrwpi oloi einai xaroumenoi kai oloi exoun lefta, douleia k prooptiki sti zwi...Oute logos sta tragoudia gia pikra, pono, dystixia. Poso mallon gia koinwnika provlimata kai politismo...

Den lew kalo i kako. Etsi einai, kai etsi to dexomaste i to aporriptoume. Ws ek toutou loipon....ola epitrepontai.
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Thu May 18, 2006 11:06 am    Post subject: Reply with quote

CHR.04 ίσος μπερδεύουμε της γιορτές..η ολυμπιακή γιόρταζαν πιστεύω ένα ιδεώδες. Η eurovision(και τώρα το ψειρίζουμε πιστεύω...) αν μας ενδιαφέρει τόσο, είναι μια γιορτή λαών/ένα ας πούμε...πανηγύρι μουσικό. Οποτε για να κερδίσεις δε μου κάνει εντύπωση πως πας με χαρούμενα τραγούδια(αν και δεν ισχύει 100%).



πάντως δε βλέπω γιατί πρέπει να ακούμε "λυπητερa" τραγούδια συνεχεια....αν προσέξετε λίγο και σε μας η στίχοι τείνουν πολύ στο παραπονιάρικο.....καλο είναι αυτό δηλαδή? Confused

γιατί και ο ρυθμός να είναι "ανεβασμένος" η σίχι τι λένε?...

στο εξωτερικό δεν ισχύει αυτό τόσο (εκτος από το rock/metal)

άλλο το χαζοχαρούμενο pop και άλλο eva ευχάριστο τραγούδι δε σημαίνει πως δεν έχει ουσία.

καλά είναι αλλα δεν είναι ο μονος τρόπος για να περαστεί ένα μήνυμα...
Back to top
View user's profile Send private message
chr.04
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 05 Mar 2004
Posts: 1566
Location: Thessaloniki

PostPosted: Thu May 18, 2006 11:15 am    Post subject: Reply with quote

Σίγουρα είναι διαφορετικά πράγματα, αλλά και τα δυο διοργανώνονται στην Ελλάδα, και θα μπορούσαμε να κάνουμε κάτι καλύτερο (για την Eurovision προκειμένου). Θα προτιμούσα για παράδειγμα ένα 3λέπτο φιλμάκι που να δείχνουν μετρό, αεροδρόμιο, εγνατία και ριο-αντίρριο, παρά να βάλουν 50 ντυμένους κακόγουστα να χοροπηδάνε παλιά τραγούδια της Eurovision για 8 λεπτά.
Back to top
View user's profile Send private message
DonAlex
Senior Member
Senior Member


Joined: 20 Mar 2004
Posts: 482
Location: Zurich

PostPosted: Thu May 18, 2006 11:18 am    Post subject: Reply with quote

Ma afta ta clipakia 8a paiksoun (evelpistw) metaksy twn tragoudiwn...
As elpisoume na exei kanei kali douleia i ERT s'afto to kommati...toulaxiston kseroume pws exoun pesei polla fragka Wink

Gia ola ta ypoloipa...edw ta Agglakia 8a gelasoun poly dia stomatos Terry Wogan (tou agglou sxoliasti) Confused
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Thu May 18, 2006 11:27 am    Post subject: Reply with quote

καλά τον wogan τον είχα φάει 4 χρονια....τον θεωρώ πολύ καλο αλλα γέλeιο δουλεύει μονο για να ειρωνεύεται,ας φτιάξει καμια sit-com.

Όσο για το show, βεβαια εγνατία,metro και αεροδρόμιο νομίζω είναι λίγο αστείο.....μπορεί να είναι έργα για μας αλλα ο άλλος θα σου πει τι μας δείχνεις ρε φιλε? έναν δρόμο και ένα metro.....επειδή τα απέκτησες τώρα(και ας είναι καινούρια).
Το αεροδρόμιο από έχω δεν είναι καν ορόσημο(δε το λέω εγώ) απλός είναι καινούριο και λειτουργικό. Η γέφυρα μάλιστα είναι αξιοθέατο.

το ΟΑΚΑ μάλιστα, είναι όμορφα νέα έργα. Στην ολυμπιάδα δείξαν κάτι από metro γιατί είναι και ολυμπιακά νέα έργα πιστεύω. Γνώμη μου. αλλα στη eurovision...τέλος πάντων.
Back to top
View user's profile Send private message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Thu May 18, 2006 11:37 am    Post subject: Reply with quote

Καλά, διαφωνώ με τα ξεχωριστά κλιπ για Μετρό-Αεροδρόμιο-Γέφυρα κλπ. Πρώτον, δεν ταιριάζουν και δεύτερον, δεν χρειάζεται πια να καμαρώνουμε για τα αυτονόητα. Εντάξει, είμαστε μια "μοντέρνα πόλη", μία "μητρόπολη", ένας "κόμβος της ΝΑ Ευρώπης", αλλά όσο περισσότερο το δείχνουμε τόσο λιγότερο φάινεται ότι το πιστεύουμε κι εμείς οι ίδιοι και χρειαζόμαστε την επιβεβαίωση των άλλων. Εξάλλου, τα δείξαμε κατά κόρον στους Ολυμπιακούς, μπορούμε πλέον να πάμε παρακάτω.

Όχι βέβαια ότι δεν θα τα δείξουν με λύσσα στα διαλείμματα ανάμεσα στα τραγούδια. Απλώς ελπίζω να μην περιοριστούν σε αυτά και στα κλασικά πλάνα Ακρόπολη-Πλάκα-Σούνιο-τσολιάδες, που θυμίζουν καρτ-ποστάλ της δεκαετίας του '70. Καιρός να δείξουμε και το πραγματικό πρόσωπο της Αθήνας, αυτό που την κάνει να είναι μια πραγματικά ζωντανή πόλη.

Όσο για τα χορευτικά ομολογώ ότι δεν τα είδα αλλά εμπιστεύομαι την κρίση σας όταν λέτε ότι ήταν χάλια.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Thu May 18, 2006 1:24 pm    Post subject: Reply with quote

Χιλιάδες φίλοι της Eurovision έχουν κατακλύσει την Αθήνα


$$$$$$ Wink



http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=707145&lngDtrID=253
Back to top
View user's profile Send private message
Omicron
Junior Member
Junior Member


Joined: 19 Aug 2004
Posts: 88
Location: Θράκη

PostPosted: Thu May 18, 2006 3:43 pm    Post subject: Reply with quote

Για τα χορευτικά στην eurovision που θα δείξουμε. Εγώ προτείνω να τα δούμε ολοκληρωμένα πρώτα και μετά να εκφέρουμε απόψεις για να μην βρεθούμε κρεμασμένοι. Εκτός και αν δεν θα ενδιαφέρει αυτό βέβαια.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
crs
Senior Member
Senior Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 439
Location: A θ ή ν α

PostPosted: Thu May 18, 2006 6:19 pm    Post subject: Reply with quote

Oταν το είδα στην τν (του μεσημεριού) νόμιζα ότι η Τατιάνα και η Λαμπίρη μου κάνουν πλάκα. Ζήτησα να με τσιμπίσουν οι διπλανοί μου στο γραφείο, για να διαπιστώσω ότι τελικά δεν ήταν εφιάλτης αλλά μια πραγματικότητα. (Αφήνω την καζούρα που μου ΄καναν οι συνάδελφοι, γνωρίζοντας την τρέλλα μου για το διαγωνισμό...)
Τι να πω; Oτι σοκαρίστηκα? Οτι δεν έβρισκα τις λέξεις για να το περιγράψω; Ή για να είμαι ηλικρινής αναρωτήθηκα "πόσο θα πάει το μπουκάλι, στο ΟΑΚΑ"?.. και αν είχα δει τελικά τον Στάθη Ψάλτη και την Βάσια Τριφύλη στη σκηνή...

Εχω δει -πολλές φορές μάλιστα- δεκάδες διαγωνισμούς. Τέτοια κακογουστιά, τέτοιο μπουλούκι επί σκηνής, τέτοια αταίριαστα πράγματα, τέτοια έλλειψη φαντασίας και ευρημάτων, πρώτη φορά έβλεπα.

Απορώ, ΠΟΙΟΣ έδωσε την έκγρισή του για αυτό το χάλι. Αν ήταν τα κολλητάρια του κ. Ρουσόπουλου, να παραδεχθούν το λάθος τους και να μας αδειάσουν τη γωνιά. Αν πάλι δεν έδωσαν καμία έγκριση, αλλά την εν λευκώ ανάθεση τους στον Ευαγγελινό, το ίδιο να κάνουν. Ντροπή...

Και από την Κυριακή, θα έχουμε να λέμε για το πόσο άτυχη αποδείχθηκε η επιλογή των παρουσιαστών, (ειδικά της Μουνούνος, που απειλεί τη θέση του Τότο Κοτούνιο, ως χειρότερου παρουσιαστή στην ιστορία του θεσμού),
πόσο κακά ήταν τα εισαγωγικά φιλμάκια ( "σαν διαφήμιση ξενοδοχείου"), πόσο φτηνό το σόου στη σκηνή την ώρα της ψηφοφορίας...

Οπως και αν έχει, αλλιώς την περιμέναμε την Γιουροβίζιον της Αθήνας. Και περιμέναμε πολλά πολλά χρόνια, που να πάρει...
Back to top
View user's profile Send private message
DonAlex
Senior Member
Senior Member


Joined: 20 Mar 2004
Posts: 482
Location: Zurich

PostPosted: Thu May 18, 2006 7:02 pm    Post subject: Reply with quote

wwrrrrrraia...ki egw erxomai avrio gia to diagwnismo apo AGGLIA...kai fernw kai tin kopelia mou !!!
Eeeeeela pare pare 2 eisitiriakiaaaaaaaa Sad Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message
dANIEL2004
Junior Member
Junior Member


Joined: 28 Mar 2004
Posts: 151
Location: Athens

PostPosted: Thu May 18, 2006 7:30 pm    Post subject: Reply with quote

Kalashnikov, ena apo ta wreotwra kai kata geniki omologia apo ta kalytera tragudia persy, pu kata ti gnwmi mu adikithke ligo, itan is Ugarias kai miluse gia tin aftoktonia.Polymorfia yparxei, kai xara kai ponos kai afto einai kalo, den einai ola idia opws les. Panta yparxun tragudia pu einai pio "dyskola" apo kapia alla.
Kai min treleneste oloi. Den einai kits i enarksi. Kits einai kati pu pernei ton eafto tu sta sovara. Apopse oi diorganwtes dhlvnun eksarxis oti den tha deiksun mia syntomi istoria tu elliniku ethnus, apla syndeun me tropo APISEFTA komiko, opws tha deite se ligo, me arketi dwsi aftosarkasmu, paliotera tragudia tis eurovision me tis "antistoixes" skines apo ti mythologia (kai mi mu peite oti otan eixe vgei i ruslana den eixe fadastei kaneis tis amazones san paralilismo???), opws px i apatimeni monimws Hra na syndeete me to Waterllo kai alla paromia. Einai mia poli komiki enarksi gia ton imiteliko. To ti einai ellada, tha to dume ston teliko, me ligoteri dosi humor kai poli sygxroni texnolgia Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Kalashnikov
Senior Member
Senior Member


Joined: 26 Feb 2004
Posts: 597
Location: Brussels

PostPosted: Thu May 18, 2006 9:41 pm    Post subject: Reply with quote

Tin psifisa tin ouggaria persy Wink
Enta3ei...den eipa oti den yparxoun k e3aireseis.

Apla epeidi etyxe twra teleftaia na vlepw to Eurovision channel tis Nova (nai...yparxei tetoio), kai se kapoia fasi eixa sixtiriasei apo ta 'xazoxaroumena' tragoudia.
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Thu May 18, 2006 10:33 pm    Post subject: Reply with quote

hmm...δε ξέρω αν είδατε το τραγούδι της αλβανίας αλλα προσωπικά μου άρεσε και η ενδυμασία...κάτι μου θυμίζει.



τελικά μεταξύ τουρκίας/αλβανίας μονο εμείς βγάλαμε σκέτο αγγλόφωνο...?


την είδα την τελετή με τα χορευτικά, καλά ήταν όπως λέει ο φίλος τι βρήκα να αρμόζει στον θεσμό...και επιτέλους με γεύση ελλάδος(και λίγη ιστορία).

Τι σκhνh δε βρήκα τίποτα το ιδιαίτερο, εκτος αν το σάββατο χρησιμοποιηθεί περισσότερο..ωραία τα χρώματα.



EDIT : καλά άκυρα όλα! μόλις άκουσα τι φινλανδία(αυτή με της μάσχες,...) απίστευτη κομματάρα!! 12 points!! εύγε!! Shocked Very Happy Laughing Laughing

όπως-και-δήποτε να το σηκώσουν!
Back to top
View user's profile Send private message
alekos
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 873
Location: Athens

PostPosted: Fri May 19, 2006 12:29 am    Post subject: Reply with quote

Δίκαια η Φινλανδία τελικό, διαφορετικό κομμάτι, ξεφεύγει από τα συνηθισμένα. Άσχετο, αλλά εμείς εδώ στα ξένα δεν πολυκαταλαβάμε γιατί γιούχαραν την Ισλανδία. Κάτι έμαθα για αρνητικά σχόλια της τραγουδίστριας για Ελλάδα κι Έλληνες, ισχύεικάτι τέτοιο;
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "πολιτικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 20, 21, 22  Next
Page 13 of 22

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr