stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Λάθη Διαιτητών - Επίδραση στην εξέλιξη των αγώνων
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 12, 13, 14  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  
Author Message
assotos yios
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 30 Mar 2004
Posts: 955
Location: not aswtosgios blogspot :-)

PostPosted: Tue May 17, 2005 12:31 am    Post subject: Reply with quote

Nαι,ναι ανιερη συμμαχια...Το "βρωμικο 2005" Mr. Green

Στο θεμα της διαιτησιας τωρα : υπαρχει και το ανθρωπινο λαθος που μπορει να το κανει και ο Κολλινα ( ο κανονικος ,οχι των φτωχων...).Nα τιμωρηθει ενας διαιτητης μονο για αυτο ειναι υπερβολικο.Εκτος αν του καταλογιζει καποιος προθεση....


Last edited by assotos yios on Tue May 17, 2005 12:32 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Tue May 17, 2005 12:31 am    Post subject: Reply with quote

Φίλε Apari,
Όλοι τη χρονιά κατηγορούσε η εφημερίδα πρωταθλητής την ΑΕΚ ότι τα έχει καλά με το Τζίγγερ λόγω γεύματος στο Πεντελικό και ότι έχουν κάνει συμαχία να πολεμίσουν το ΟΣΦΠ. Shocked
Τώρα βγήκε το Derby και κατηγόρησε την ΑΕΚ ότι έκανε συμαχία με το Ολυμπιακό του Κόκκακη , του Μπάγεβιτς και του Τσουκαλά. Shocked
ΕΛΕΟΣ Evil or Very Mad

Η αλήθεια είναι ότι σαν ομάδα είχαμε ανάγκη αυτή τη χρονική στιγμή μια καλή ελπιδοφόρα εμφάνιση με η χωρίς CL καθαρά για οικονομικούς λόγους (στήριξη της ομάδας με πώληση παραπάνω διαρκείας)
Δυστιχός ακόμα το οικονομικό μας πονάει και θα μας πονάει για πολλή καιρό ακόμα. Confused
ΠΑΝΤΟΣ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΟΥΤΕ Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΟΥΤΕ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΜΠΗΚΑΝ ΚΑΝ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΟΥΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ ΑΠΟ ΤΙ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΛΟΓΩ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑΣ ΜΕ ΙΩΝΙΚΟ ΤΟ ΧΑΣΑΜΕ .

Κατά τα άλλα Apari γιατί να μην ελπίζω για πρωτάθλημα όταν σε τέσσερεις αγώνες με ΠΑΟ έχω δυο νίκες και δύο ισοπαλίες , στην ουσία και βάση μεταξύ μας αποτελεσμάτων είμασταν καλύτερη ομάδα (αυτό λέει η κοινή λογική) . Έτσι απλά αυτοκτωνήσαμε στο τέλος και δεν το λέω μόνο εγώ αλλα η μισή Ελλάδα όπως παραδέχεται ότι αδικηθήκαμε εχθές και συνολικά μάλλον αδικηθήκαμε εκτός απο το μάτς με τον ιωνικό που όπως έχω ξαναπεί έχει γίνει λάστιχο αυτό το πέναλτι.

Arrow Assoto υπήρχε πρόθεση δυστιχός όπως φάνηκε απο την συμπεριφορά του μετά το πέναλτι . Confused Μην ξεχνάμε ότι ο Βασσάρας είναι διεθνής διαιτητής και δεν είναι η πρώτη φορά που κάνει παρόμοια <<λάθη>>.


Last edited by OMF on Tue May 17, 2005 12:40 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Nikos C.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 23 Jun 2004
Posts: 1041

PostPosted: Tue May 17, 2005 12:39 am    Post subject: Reply with quote

Σε μια συμμαχία και τα δύο μέρη πρέπει να κερδίσουν κάτι. Η ΑΕΚ τί είχε να κερδίσει από το να δίνει το πρωτάθλημα στον ΠΑΟ?

Την ηθική ικανοποίηση να βλέπει τον Μπάγεβιτς να ξαναπαίρνει τίτλο ή το κύπελο UEFA?
Back to top
View user's profile Send private message
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Tue May 17, 2005 12:42 am    Post subject: Reply with quote

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΑΝ ΑΕΚ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΣΕ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ ΑΦΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ (ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΑ ΑΚΟΜΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΣΑ)
ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΓΙΑΤΙ Ο ΒΑΣΣΑΡΑΣ ΜΠΗΚΕ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΑΣΙΑ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΤΟ CL. Question

Arrow Assoto Κάθε πρωτάθλημα είναι βρόμικο απο τη στιγμή που υπάρχουν ομάδες-παραρτήματα και ομάδες-δορυφόροι και μαγυρέματα απο παράγκες και μεταξύ των ομάδων τελευταίες αγωνιστικές. Evil or Very Mad
Όπως και να έχει δεν μειώνεται η αξία ενός πρωταθλήματος. Wink

Δλδ Apari τι περιμένατε να καθήσουμε να χάσουμε Question Shocked Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
apari
Senior Member
Senior Member


Joined: 07 Feb 2004
Posts: 646
Location: Athens-Zografou

PostPosted: Tue May 17, 2005 12:52 am    Post subject: Reply with quote

Ειχε δόλο ...δεν μπορώ να δώσω άλλη εξήγηση. Exclamation
Συνήθισέ το αλλά όλο το σύμπαν συνομοτεί ενάντια στις
μεγάλες ομάδες όπως είναι η ΑΕΚ.
Ικανοποιήθηκες;
Confused

Υ.Γ.
Όχι ρε OMF φυσικά και δεν περίμενα να κατσετε να χάσετε.
Δεν τα έχω με την αεκ φίλε μου , με τους δικούς μου τα έχω. Αλλά δεν αντέχω την γκρίνια και το παραμύθι απο όπου και αν προέρχεται. Wink
Back to top
View user's profile Send private message
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Tue May 17, 2005 12:57 am    Post subject: Reply with quote

ΝΑΙ Mr. Green
Τώρα μήλησες σωστά Laughing Laughing

Πάντως εκτός τη πλάκας πραγματικά η άποψη μου δεν είναι μόνο ΑΕΚτζίδικη αφού με όποιον άλλο οπαδό μηλήσω τα ίδια λέει για το Βασσάρα.

Y.Γ. Φίλε Apari θέμα λήξαν απο μένα και sorry αν σε τσίτωσα βραδιάτικα. Wink
Back to top
View user's profile Send private message
apari
Senior Member
Senior Member


Joined: 07 Feb 2004
Posts: 646
Location: Athens-Zografou

PostPosted: Tue May 17, 2005 1:05 am    Post subject: Reply with quote

Στην τελική γιατι να κλαίγεσαι για τα 7.000.000 ευρώ του CL .... εδώ σου χάρισαν τόοοοοοοσα άλλα. Twisted Evil
Και γιατί ασχολήσε ακόμα με τον Βασσάρα .... εδώ αύριο θα σου παρουσιάσει ο Τίγρης την μακέτα του νέου γηπέδου στη Ν.Φ. Twisted Evil
¶ και που είσαι ...αύριο απο νωρίς στα δισκοπωλεία ... βγαίνει ο καινούριος σου ύμνος made by Fivos... Twisted Evil

Βλέπεις .... έχεις τόοοοσα αλλα πράγματα να ασχοληθείς και εσύ έχεις κολήσει στον Βασσάρα.... Twisted Evil

Υ.Γ.
Τέλος γιατι θα μας κυνηγήσουν.... Cool
Back to top
View user's profile Send private message
marin
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 29 Apr 2004
Posts: 1414
Location: London

PostPosted: Tue May 17, 2005 1:41 am    Post subject: Reply with quote

Aporw pws mporeite kai parakolouthite akoma to Elliniko prwtathlima..kai fysika pws mporeite na sizitate se toso bathos pragmata ta opoia einai entelws aneu ousias.

Eidate kanenan agwna sobaro fetos? Eidate kati exairetiko kai kapoia omada exairetiki fetos? Eidate kati telos pantwn ygies fetos?
Ti simasia exei stin teliki an tha to parei o OSFP, o PAO i i AEK kai ti tha ginei stin teleutaia agwnistiki. Outws i allws metaxy twn triwn den krinetai panta to prwtathlima? Giati na min tous petaxoume tote olous tous ypoloipous exw kai na paizoume kathe ebdomada metaxy mas..
Na xanamilisoume gia prwtathlima otan tha yparxoun eparxiakes omades pou tha mporoun sobara na apeiloun gia ton titlo, otan mia ek twn triwn "istorikwn" omadwn tha mporei na xefygei mprosta poly peistika kai me terastia diafora apo tous allous dyo kai otan tha papsoume oi Panathinaikoi, oi Olympiakoi kai oi AEKtsides na pisteuoume oti ta prwtathlimata elew Theou mas anikoun...siga!

Proteinw se olous Nova apo tin epomeni xronia, kai parakolouthisi tou Ispanikou kai Agglikou prwtathlimatos. Alla oxi mono tis wraies faseis kai ta apotelesmata. Olo ton agwna gia na empedwsoume pws paizetai to podosfairo epi 90 plus lepta.

Ante na xanarxisei na paizei i Ethniki gia na doume kanena paixnidi me Ellines paixtes pou na einai sobaro.
Back to top
View user's profile Send private message
ael
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 15 Feb 2004
Posts: 1854
Location: πινω Λουμιδη.ΚΟΥΠΑτο...

PostPosted: Tue May 17, 2005 1:50 am    Post subject: Reply with quote

ok,paides!gia na mh malwnete kai tou xronou,epistrepsame emeis sthn A' gia na paroume to prwtathlima! Razz Laughing Laughing Laughing Laughing plakwtheite gia th 2h thesh... Razz Laughing Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Tue May 17, 2005 8:58 am    Post subject: Reply with quote

marin wrote:
. Outws i allws metaxy twn triwn den krinetai panta to prwtathlima? Giati na min tous petaxoume tote olous tous ypoloipous exw kai na paizoume kathe ebdomada metaxy mas..


To είχαν κάνει παλιότερα . Laughing Laughing
Π.Ο.Κ. Ποδοσφαιρικός Ομιλος Κέντρου Wink
έπαιζαν οι 3 με ομάδες του εξωτερικού και μεταξύ τους. Embarassed

Foivos for ever . Cool
Back to top
View user's profile Send private message
K.
Full Member
Full Member


Joined: 29 Sep 2004
Posts: 253
Location: EΛΛΑΣ

PostPosted: Tue May 17, 2005 9:47 am    Post subject: Reply with quote

Aν και η ψυχρή λογική λέει πως τα όσα λέει η marin παραπάνω ισχύουν 100% , παρόλα αυτά ασχολούμαστε με το ελληνικό πρωτάθλημα , από συνήθεια , κεκτημένη ταχύτητα και αγάπη για τις ομάδες μας .

Για το πέναλτι που ζήτησε η ΑΕΚ , ο συγκεκριμένος διαιτητής δεν υπήρχε ούτε μία στο εκατομύριο να το δώσει . Χρόνια τώρα ξέρουμε με ποιους είναι , σιγά μην τους έκοβε το CL με πέναλτι στο 92'. Ασε που για να πω και του στραβού το δίκιο , όσο κι αν θα ήθελα να το έδινε δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά ότι ήταν, νομίζω πως ο Μπούρμπος έχει αρχίσει να πέφτει λίγο πριν .

Νομίζω πως ,χωρίς τα κέρδη του CL, για τον Ντέμη τώρα αρχίζουν τα δύσκολα . Ο Μελισσανίδης καραδοκεί και θα είναι πολύ ενδιαφέρον να δούμε τι είναι αυτό που θα μετρήσει περισσότερο για την ορίτζιναλ στην πιθανή κόντρα μεταξύ των 2.
Back to top
View user's profile Send private message
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Tue May 17, 2005 10:20 am    Post subject: Reply with quote

K. wrote:
Νομίζω πως ,χωρίς τα κέρδη του CL, για τον Ντέμη τώρα αρχίζουν τα δύσκολα . Ο Μελισσανίδης καραδοκεί και θα είναι πολύ ενδιαφέρον να δούμε τι είναι αυτό που θα μετρήσει περισσότερο για την ορίτζιναλ στην πιθανή κόντρα μεταξύ των 2.


Για το μέν πρώτο δεν υπάρχει πρόβλημα απο μεριά Ντέμη (να είναι καλά τα διαρκείας και οι χορηγοί) γιατί θέλει πρώτα να κάνει μια σπουδαία ομάδα (ήδη απόκτεισε Λάκη , Σαπάνη , Αλεξόπουλο (αν έρθει) , κάπιους μικρούς και πάει για 2 ακόμα διεθνής) που και μετά να βγεί CL να κάνει σπουδαία πορεία ,το πρόβλημα είναι απο το κόσμο που πίστεψε και ήθελε πρωτάθλημα φέτος.
Για το μέν δεύτερο πίστεψε με δεν υπάρχει τέτοια κόντρα όπως την παρουσιάζουν οι ΑΡΔ για να πουλήσουν φύλλα. Η ΑΡΔ ζούνε για να γράφουν κόντρες και συμαχίες original με όλο το κόσμο , είναι η καλύτερη τους και ζούνε γι’αυτό αλλα πίστεψε με τα περισσότερα είναι παραπληροφόριση , σίγουρα σαν μεγάλος σύνδεσμος συζητάει και πιέζει όλους αλλα μέχρι εκεί. π.χ. πρίν 2 μέρες παρουσιάσαν νέα κόντρα αλλα ουσιαστικά ήταν έσα ασήμαντο θέμα για μια ανόνιμη και τελικά εσθαλμένη καταγγελία για καπέλο σε ένα διαρκείας απο έμα απομακρισμένο club(15ευρώ γράφτηκε ) όπου ο Ντέμης (που είναι αμύλικτος σε θέματα διαρκείας) έριξε αρχικά πρόστιμο 2.000 ευρώ και μετά αφού το έψαξε και βρήκε ότι δεν μπήκε ποτέ αυτό το καπέλο το πήρε πίσω και ζήτησε συγνώμη. Wink
Όσο για το γήπεδο κοντός ψαλμός αλληλούια.


Last edited by OMF on Tue May 17, 2005 10:49 am; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
Rohan
Full Member
Full Member


Joined: 17 Dec 2004
Posts: 382
Location: Middle Earth

PostPosted: Tue May 17, 2005 10:22 am    Post subject: Reply with quote

Ήταν πέναλτυ η ανατροπή του Μπούρμπου ότι και να λέμε, δεν μπορούμε να αγνοήσουμε το καταφανέστατο. Από την άλλη πλευρά, πιστεύω ότι ο Βασσάρας την ίδια φάση θα την έδινε στην ΑΕΚ με κλειστά μάτια αν είχε γίνει οποιαδήποτε χρονική στιγμή πρίν το 85' και θα κράταγε μετά και τουλάχιστον 5' καθυστερήσεις για να δώσει στον ΠΑΟ την ευκαιρία να αντιδράσει και να μην μείνει στην ιστορία ως ο διαιτητής που του στέρησε το Champions league.
Την χρονική στιγμή που έγινε η φάση προχτές, αν το έδινε, εξ ορισμού το παιχνίδι θα κρινόταν εκεί. Και επειδή ο Βασσάρας παίζει πρώτ' απ' όλα για τον εαυτό του και όχι για κανένα ΠΑΟ ή ΑΕΚ, σκέφτηκε το "λογικό" Twisted Evil : Το ματς πάει για ισοπαλία, ότι κάνατε μέχρι τώρα κάνατε, και στην τελική, γιατί να γίνει αυτός ο δήμιος του ΠΑΟ για φέτος; Λυπάμαι φίλοι ΑΕΚτζήδες, αλλά στο "ειδικό βάρος" που χρειάζεται μια ομάδα για να κάνει κάποιο διαιτητικό παράγοντα όπως ο Βασσάρας να σας δώσει μια τέτοια φάση ακόμη υστερείτε, έναντι του ΠΑΟ τουλάχιστον. Τώρα αν η ίδια φάση γινόταν σε ματς ΟΣΦΠ-ΑΕΚ, ο Βασσάρας θα την έδινε, ανεξαρτήτα ποια ομάδα ήταν από τις δυο. Και ο νοών νοείτω.


Last edited by Rohan on Tue May 17, 2005 10:31 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Tue May 17, 2005 10:26 am    Post subject: Reply with quote

Rohan δυστιχός συμφωνώ λέξη προς λέξη. Crying or Very sad
Για αυτό γράφω παραπάνω ότι μπήκε στην διαδικασία (κακώς και λάθος του) να διαλέξει ομάδα για CL. Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Tue May 17, 2005 10:41 am    Post subject: Reply with quote

Θα με πείτε κολλημένο κλπ. αλλά έχοντας δει τη φάση πάνω από 20 φορές δεν έχω πλέον καμία αμφιβολία ότι ο Μπούρμπος είχε αρχίσει να πέφτει προτού βρει το πόδι του Μόρις. Δεν προσάπτω απαραίτητα δόλο στον Μπούρμπο - μπορεί να έχασε την ισορροπία του και να άρχισε να πέφτει. Είναι μια πραγματικά δύσκολη φάση για οποιονδήποτε διαιτητή (πόσο μάλλον Έλληνα) και η απόφασή του είναι στιγμιαία συνάρτηση πολλών παραγόντων, ανάμεσα στις οποίες είναι και η κατάσταση του αγώνα τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Nikolas
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 1068
Location: ¶λιμος!

PostPosted: Tue May 17, 2005 10:54 am    Post subject: Reply with quote

Εγώ το είδα απο 2 κάμερες και στην πρώτη μου φάνηκε πέναλντυ και στην δεύτερη όχι! Shocked Laughing
Μάλλον ήταν πέναλντυ όμως! Rolling Eyes
Επίτηδες το έκανε ο Βασσάρας για να μην κουράζονται οι πάιχτες της ΑΕΚ καλοκαιριάτικα! Laughing Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Tue May 17, 2005 11:08 am    Post subject: Reply with quote

Laughing Laughing Laughing

Ο Βασσάρας είναι μεγαλόψυχος και σκέφτηκε και τη Δεσποινούλα . Twisted Evil
Έχει ένα κάρο συναυλίες και υποχρεώσεις το καλοκαίρι που να τρέχει στα γήπεδα απο τον Αύγουστο. Laughing Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Doc
Full Member
Full Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 359
Location: Liverpool

PostPosted: Tue May 17, 2005 11:35 am    Post subject: Reply with quote

Ο Μπουρμπος εχει αρχισει να πεφτει απο πριν αλλα παρολα αυτα ο Μορρις τον βρισκει.Δυσκολη φαση...Μαλλον πεναλτυ.
Τωρα βεβαια αυτο απο την προθεση του Βασαρα να μην δωσει πεναλτυ εναντιον του Παναθηναικου εχει διαφορα.Δηλαδη τι θα γινοταν δεν θα τελειωνε το παιχνιδι απο τον αφηνιασμενο κοσμο;Η μηπως η ΑΕΚ δειχνει πιο αδυνατη στο παρασκηνιο απο τον ΠΑΟ;
Εγω παντως χρειαστηκε να δω 3 ριπλεη για να καταληξω αν ηταν η οχι πεναλτυ.Απ τα δυο πρωτα φανηκε καθαρο μαρκαρισμα απ το 3ο πεναλτυ.Αυτα τα "Ξερουμε ποιος ειναι ο Βασαρας" ειναι για το Μπεο (τον φιλαθλο)...
Α και παρεπιπτοντως για τους γαυρους που καταγγελουν διαφορετικη αντιμετωπιση σε αντιστοιχες περιπτωσεις...Μηπως θυμαστε το ΟΣΦΠ-ΠΑΟ 1-0 του πρωτου γυρου και το φαουλ απ το οποιο προηλθε το γκολ του οσφπ;Για θυμηθειτε καλυτερα....
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
K.
Full Member
Full Member


Joined: 29 Sep 2004
Posts: 253
Location: EΛΛΑΣ

PostPosted: Tue May 17, 2005 11:58 am    Post subject: Reply with quote

Kανονικά και μόνο που λέει κάποιος ότι τάκλιν από μπροστά που πέρνεις παίκτη και μπάλα παραμάζωμα δεν δίνεται φάουλ η συζήτηση πρέπει να σταματά ...

Ειδικά στο παρόν φόρουμ, μπορούμε να έχουμε και άλλες συνέπειες οπότε έχουμε άλλο ένα λόγο να το κόψουμε.
Back to top
View user's profile Send private message
Rohan
Full Member
Full Member


Joined: 17 Dec 2004
Posts: 382
Location: Middle Earth

PostPosted: Tue May 17, 2005 12:57 pm    Post subject: Reply with quote

Και τα μεθεόρτια για τον Βασσάρα:

http://new.e-go.gr/sports/articles.asp?catid=4220&subid=2&pubid=259651
Back to top
View user's profile Send private message
assotos yios
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 30 Mar 2004
Posts: 955
Location: not aswtosgios blogspot :-)

PostPosted: Tue May 17, 2005 1:21 pm    Post subject: Reply with quote

Aστεια λογικη :"Ήταν πολύ καλός σε όλο το παιχνίδι. Σχεδόν άριστος. Αλλά με μια απόφαση του αλλοίωσε την πορεία του πρωταθλήματος..." Μιλαμε τωρα για ΜΙΑ αποφαση που χρειαζεται να τη δεις σε επαναληψη για να εχεις καθαρη αποψη.Με αυτη τη λογικη τιμωριας τα ξεφτιλιζουμε ολα.Δηλαδη επρεπε να αποκεφαλιστει και ο Κολλινα που πριν 15 μερες εκανε 3 λαθη στο Μιλαν-Γιουβεντους.. Evil or Very Mad Και ξερετε οτι Ολυμπιακος ειμαι και δε εχω και καμμια ιδιαιτερη συμπαθεια στον Βασσαρα(oυτε και προβλημα ομως...)

Υ.Γ.Διαφωνω αρκετα με το σχολιο της Marin .Παρομαοια σχολια θα μπορουσαν να γινουν και για το Ολλανδικο,το Βλγικο η το Πορτογαλικο πρωταθλημα αν τα συγκρινουμε με το Ισπανικο και το Αγγλικο.Ισως θα μπορουσαμε να το συζητησουμε στην "Επιστροφη Φιλαθλων..."
Back to top
View user's profile Send private message
Dimiskour
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 02 Jun 2004
Posts: 1189
Location: Αθήνα

PostPosted: Tue May 17, 2005 2:13 pm    Post subject: Reply with quote

Παιδες, τον αγωνα δεν τον ειδα οποτε δεν εχω αποψη, ωστοσο μου προκαλει μεγαλη εντυπωση να ακουω οτι ο υποτιθεται καλυτερος Ελληνας διαιτητης (βγαζω το συμπερασμα αυτο απο τους αγωνες που εχει διαιτητευσει στο εξωτερικο) σφυριζει βασει προσωπικων προτιμησεων. Δε λεω οτι δε μπορει να ισχυει, αλλα αν ισχυει ειναι τραγικο και πραγματικα δε καταλαβαινω πώς συνεχιζεται να παρακολουθειτε ελληνικο ποδοσφαιρο (τελικα μετραει απλως το "ας το παρει η δικια μου ομαδα και να πανε ολοι και ολα να γ...."? Rolling Eyes )

Παντως αν κρινω το ολο σκηνικο βασει της λογικης πρεπει να πω οτι πρεπει να το σκεφτουμε διπλα πλην αποδωσουμε δολο στο Βασσαρα οταν ολοι παραδεχεστε οτι επρεπε να δειτε τη φαση πολλες φορες πριν αποφανθειτε αν ηταν πεναλτι ή οχι. Απ'οσο γνωριζω, οταν ενας διαιτητης ΔΕΝ ειναι σιγουρος για μια φαση, προτιμα να μην σφυριξει και το καταλαβαινω αυτο. Ειδικα σε ενα τοσο δυσκολο παιχνιδι, με τα νευρα να ειναι τεντωμενα, ειναι αρκετα πιθανο να εκανε λαθος ο ανθρωπος!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Tue May 17, 2005 2:14 pm    Post subject: Reply with quote

Νομίζω ότι το άρθρο τα λέει όλα. Rolling Eyes
Ο κύρος έχασε το ''κύρος'' και αυτό πλέον το βλέπει όλοι η Ελλάδα.
Η τιμωρία πρέπει να είναι παραδειγματική μόνο και μόνο γιατί αλείωσε το πρωτάθλημα και το πέναλτι έκανε μπάμ χωρίς ριπλέι (εγώ ήμουν σίγουρος απο tv στα 10μέτρα).
Το είδε και δεν το έδωσε και αυτό φάνηκε.

Μην τρελαθούμε παιδιά και το βγάλουμε αμφησβητούμενο , πεναλτάρα ήταν απο αυτά που διδάσκουν στα σεμινάρια αφού δεν βρήκε μπάλα (την πέρασε απο πάνω) και βρήκε πόδια ο Μόρις που όχι μόνο έπαισε στα πόδια αλλα σήκωσε και το δεξί του πόδι για να το ανατρέψει στα σίγουρα και αν το άφηνε θα ήταν μόνο απέναντι στο Γκαλίνοβιτς.
Ο Βασσάρας έκανε και πέρσι ένα παρόμοιο λάθος και έβγαλε την ΑΕΚ εκτός κυπέλλου με αντίπαλο πάλι το ΠΑΟ δείνοντας πέναλτι εκτός περιοχής Shocked Shocked .Δεν ξέρω αμα ήταν δόλος η φόβος αλλα δεν έκανε καλά τη δουλειά του ούτε πέρσι ούτε φέτος και έβγαλε μια ομάδα για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά χρονιά εκτός σε δυο τίτλους. Crying or Very sad
Έλεος που το βγάλαμε και αμφησβητούμενο. Shocked Laughing


Last edited by OMF on Tue May 17, 2005 2:24 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
exitmusician
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2456
Location: Athina, Hellas

PostPosted: Tue May 17, 2005 2:22 pm    Post subject: Reply with quote

Τέλος πάντων, νομίζω ότι υπερβάλλουμε. ¶λλο τι "φάνηκε" (και πώς να μην φανεί ως πέναλτυ από την TV και μάλιστα από τα 10 μέτρα η πτώση ενός ποδοσφαιριστή που τον μαρκάρει αντίπαλος) και άλλο τι "είναι". Δεν είναι και η πιο καθαρή φάση, πώς να το κάνουμε.

Με το σχόλιο της marin και του Dimiskour διαφωνώ κι εγώ, αλλά όντως είναι καλύτερο να το συζητήσουμε στην "Επιστροφή" ή το "Εδώ κολλάνε τα πάντα".

edit: Στην τελική, όταν ένας ποδοσφαιριστής (Κατσουράνης) δηλώνει ότι "δεν είχε πρόθεση να μην το δώσει, αλλά μάλλον δεν το είδε" τι να λέμε κι εμείς από τον καναπέ.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
OMF
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1961

PostPosted: Tue May 17, 2005 2:50 pm    Post subject: Reply with quote

Για τους αμφησβητίες πάρτε μια φώτο Twisted Evil



Ακόμα και ένας τυφλός θα έβλεπε ότι πέφτει ο μόρις στα πόδια δεν βρήκε μπάλα (φαίνεται ότι δεν άλλαξε φορά η μπάλα) και ότι σηκώνει το πόδι για να ανατρέψει το παίκτη που προσπαθεί να πάει προς το τέρμα με τη μπάλα.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 12, 13, 14  Next
Page 6 of 14

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr