stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

About Tickets
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 24, 25, 26  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Ολυμπιακοί Αγώνες
View previous topic :: View next topic  
Author Message
projected
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1172
Location: Rome-Athens

PostPosted: Sun Aug 01, 2004 10:21 pm    Post subject: Reply with quote

Pws paei h pwlhsh eishthriwn gia to podosfairo 11/12 Augoustou??

Blepw sto epishmo site dia8esima OLA ta eishthria.....

8a einai oi prwtes eikones pou 8a metadw8oun sta ksena kanalia ( h kanw la8os? ) kai 8a htan polu asxhmo na einai adeia ta stadia....

Elpizw o kosmos na parei eishthria estw kai thn teleutaia mera Confused
Back to top
View user's profile Send private message
KEFALONITIS
Full Member
Full Member


Joined: 19 Feb 2004
Posts: 280
Location: NYC

PostPosted: Mon Aug 02, 2004 7:58 am    Post subject: Reply with quote

Parolo pou oi times twn eishthriwn gia tous OA einai prosites kai logikotates wstoso h pwlhsh twn eishthriwn einai problhmatikh
H problhmatikh pwlhsh twn eishthriwn exei polles aities opws : Confused

-tromofobia
-Isxuro Euro se sxeh me $
-Arnhtika reportaz .
Evil or Very Mad -Elaxisth ews anuparkth diafhmhsh.
-Elleipsh katanohshs tou fila8lou koinou peri ths shmasias epituxias twn agwnwn (Plhrwsame gia akribo koustoumi ma sto telos de 8a pame sto gamo.. Embarassed
-Panakribes times katalumatwn.


Oi times twn A8hnaikwn xsenodoxeiwn einai astronomikes kai apagoreutikes gia tis dunatothtes mikromesaiwn balandiwn kai apoteloun kata thn gnwmh mou to kurio problhma

Xsenodoxeio ths glyfadas sto opoio emeina persu to kalokairi kai plhrwsa 50 euro fetos zhtaei 400 euro thn bradua.Opote o ka8e koinos 8nhtos tou exswterikou h' ths ellhnikhs eparxias 8a ANAGKASTEI na dei tous agwnes apo thn TV. Evil or Very Mad


Lush:
===


-Prosfora "paketwn" diamonhs sthn A8hna kai parakolou8hshs agwnismatwn se pio prosites times se sunduasmo me dunatothta (xwris auto na einai aparaithto) me kapoio nhsiwtiko proorismo ws deutero skelos tou taxsidiou.
-Fusika h epituxia autou tou egxeirhmatos apaitei "epi8etikh" diafhmistikh kampania..


Paidia to problhma adeiwn ghpedwn planatai ws efialths.H epituxia twn agwnwn exartatia apo pollous paragontes omws tous pio shmantikous tous entopizw sto triptixo :
-asfaleia
-euru8mh organwtikh leitourgia egkatastasewn kai soigkoinwniwn
--parousia fila8lwn.
Back to top
View user's profile Send private message
Atlanta Greek
New Member
New Member


Joined: 10 May 2004
Posts: 65
Location: Atlanta, GA

PostPosted: Mon Aug 02, 2004 9:23 am    Post subject: Reply with quote

Οποιος προλαβε τον κυριο ειδε. Μπηκα στη σελιδα των εισητηριων ακριβως στις 9 (2 στην Ατλαντα) και ενω μπορεσα να τα βαλω στο καλαθι, δεν μου τα εδινε το ατιμο. Για τελετη εναρξηα και ληξης φυσικα. Πηγαινα για 4. Αυτο ηταν το λαθος. Σε καποιοα φαση μου εδωσε ενα της τελετης ληξης αλλα δεν το πηρα ο βλακας γιατι ηθελα δυο. Οταν ξαναπροσπαθησα ηταν αργα.

Τωρα εχει κολησει το συστημα. Ουτε να ψαξεις δεν μπορεις. Δεν πειραζει. Και απο την τηλεοραση καλα θα ειναι Crying or Very sad

Edit: για τα φτηνα πηγαινα φυσικα
Back to top
View user's profile Send private message
projected
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1172
Location: Rome-Athens

PostPosted: Mon Aug 02, 2004 9:26 am    Post subject: Reply with quote

dinei available gia Opening Ceremony auth thn stigmh ola ektwn twn 100eurw.
Back to top
View user's profile Send private message
dimetro
Full Member
Full Member


Joined: 26 Jul 2004
Posts: 214
Location: Aeghio-Xanthi

PostPosted: Mon Aug 02, 2004 9:38 am    Post subject: Reply with quote

rwtisa diko mou anthrwpo stin alpha bank kai mou pe oti upirxan mono 40 eisitiria gia oli tin ellada......... Evil or Very Mad tha eperna alla mperdeutika me ton kwdiko eisitiriwn... kai molis katalava ti ithelan eixa idi argisei.kserei kanenas pote mporei na ksanadwsoun tetoia eisitiria???elpizw pws mexri tin enarksi tha ksanadwsoun.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
projected
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1172
Location: Rome-Athens

PostPosted: Mon Aug 02, 2004 9:50 am    Post subject: Reply with quote

se 10lepta teleiwsan kai auta twn 350 eurw Shocked
Back to top
View user's profile Send private message
incisiv
Junior Member
Junior Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 149
Location: athens

PostPosted: Mon Aug 02, 2004 9:51 am    Post subject: Reply with quote

τωρα εχει μονο 759 και 950 ευρω,αργησαμε....... Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2296
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Mon Aug 02, 2004 10:13 am    Post subject: Reply with quote

projected wrote:
se 10lepta teleiwsan kai auta twn 350 eurw Shocked

Χε χε! Τα δύο από αυτά βρήκαν κάτοχο την αφεντομουτσουνάρα μου Cool

Επίσης, Ioanni, ενημέρωσε το spreadsheet και με την παρακάτω αγορά:
20 Αυγούστου
16:30-18:30 Τραμπολίνο (Τελικά γυναικών)
Κλειστό ΟΑΚΑ

Πάμε, πάαααμε! Με προσωπικό δάνειο βαδίζουμε στις αγορές πλέον αλλά... πάαααααμε!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
crs
Senior Member
Senior Member


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 439
Location: A θ ή ν α

PostPosted: Mon Aug 02, 2004 10:18 am    Post subject: Reply with quote

Aπό τις 09.05 παρόλο ότι τα εισιτήρια (2) μπήκαν στη λίστα αγορών βγάζει συνεχώς αυτό το μήνυμα:

"Αντιμετωπίζουμε προβλήματα στην ικανοποίηση του αιτήματός σας. Παρακαλούμε πηγαίνετε στην προηγούμενη σελίδα και καταχωρίστε πάλι."

Evil or Very Mad Twisted Evil Mad Rolling Eyes

Ισως καλύτερη επιλογή να ήταν οι τράπεζες... Confused
Και ήρθα στο γραφείο από τις 8.15, που έχουμε γρήγορη γραμμή σύνδεσης...
Back to top
View user's profile Send private message
GEORGE
Senior Member
Senior Member


Joined: 28 May 2004
Posts: 466
Location: GLYFADA/ATHENS

PostPosted: Mon Aug 02, 2004 10:28 am    Post subject: Reply with quote

μπα φιλαρακι....

Στηθηκα στην αλφα στον πυργο αθηνων απο τις 07:45 και ημουν 5,6ος στην ουρα.....
τελικα οθτε ο πρωτος δεν πηρε των 100. κολλησε κιολας το συστημα και οταν ανοιξε ειχαν κανει φτερα τα των 100!!!! οποτε καλυτερα που προσπαθησες απο το γραφειο!!!
Back to top
View user's profile Send private message
epsilon
New Member
New Member


Joined: 02 Aug 2004
Posts: 36

PostPosted: Mon Aug 02, 2004 11:47 am    Post subject: Reply with quote

Ξυπνάω στις 7:30 το πρωί και ντου στην Alpha Bank. Έχω τον κολλητό μου στο Internet στημένο για να καλύψω όλες τις μεθόδους... Ανοίγω το κατάστημα μαζί με τους υπαλλήλους,ταμίες. Πριν από εμένα έχει στειθέι ένας άλλος κύριος που όπως λέει ήταν από τις !!! 6:30 !!!. Εκείνος ήθελε 4 των 100 αλλιώς 4 των 350. Τα κανονίζει με την υπάλληλο και του λέει πως εκείνει θα μπει στις 9 να ελέγξει και θα του τα κλείσει. Φεύγει ήσυχος για το μαγαζί του ενώ εκείνη θα τον ειδοποιήσει. Εγώ από εκείνη την ώρα 8:20 αρχίζω τα κομπρεμί και τα κονέ με την υπάλληλο, βγαίνουμε συγγενείς, κοντοχωριανοί, συμμαθητές, μαζί στο στρατό και άλλα τέτοια ξέρετε... Ρητορεία, γλύψιμο και πάει λέγοντας... Μόλις πάει 9 ακριβώς και ενώ εξυπηρετούσε μια κυρία για κάτι ομόλογα της λέω μπες μπες!Κοιτάει στις 9 και 10 δευτερόλεπτα και μου λέει μόνο των 950 υπάρχουν! Απογοητεύομαι, είναι δυνατόν να τα πήραν όλα; Παίρνω τηλ τον κολλητό στο internet μου λέει τίποτα δεν υπάρχει και το δίκτυο σέρνεται!!! Πάω να φύγω απογοητευμένος και ξανά τηλ ο κολλητός μου, έλα μου λέει πήρα 3 των 100!.... με τίποτε όμως δεν τα έδινε έβγαζε σφάλμα. Ξανά πίσω στην ταμία, ξαναδές της λέω, μπαίνει και βλέπει διαθέσιμα 950,750,350! Εδώ είμαστε 2 των 350 της λέω. Όνομα μου λέει, ταυτότητα... Την αποπαίρνω έχω λογιαριασμό γρήγορα!!!! Τελικά τα κατοχυρώνει, της δίνω τα 700 euro και δε το πιστέυω! ΘΑ ΠΑΩ ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ!!! Τρέχω γρήγορα στον κολλητό μέχρι να πάω εκεί τα 350 είχαν κάνει φτερά από το δίκτυο, μετά από 10 λεπτά είχαν τελειώσει και τα 750. Μπαίνουμε και παίρνουμε και εισιτήρια των 40 για Στίβο στις 25, για τις 26 δεν προλάβαμε... Όταν μετά από 30 λεπτά πήγαμε στην τράπεζα για να πάρουμε και αυτά μου λέει η κοπέλα ότι ήμουν ο μοναδικός που πρόλαβα εισιτήρια σε εκείνο το κατάστημα!!!
Νιώθω πολύ τυχερός! Πάντως αν δεν καθόμουνα πάνω από το κεφάλι της από τις 8:00 το πρωί δε θα γινόταν τίποτα. Απορώ πως με ανέχτηκε! Μπράβο της, μπράβο μου, ευχαριστώ το Θεό που ήμουνα τόσο τυχερός!

Συνολικά τώρα έχω τα εξής:

11/08 Καυτατζόγλειο
13/08 Τελετή Έναρξης
14/08 Καυτατζόγλειο
25/08 Στίβος
26/08 Tae Kwon Do
27/08 Ημιτελικοί Μπάσκετ
28/08 Τελικός Ensemble
Back to top
View user's profile Send private message
projected
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1172
Location: Rome-Athens

PostPosted: Mon Aug 02, 2004 12:20 pm    Post subject: Reply with quote

blepw ERT SAT .... leei oti ta eishthria twn 100 eurw eksanthl8hkan se 5 deuterolepta apo to anoigma twn terminals Shocked


aaa re Ellhnares.... na deite pou sto telos den 8a ftasoun ta eishthria .......eimaste foberoi tupoi Very Happy Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
mfotinakis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Jun 2004
Posts: 733
Location: Brno,Chania

PostPosted: Mon Aug 02, 2004 2:35 pm    Post subject: Reply with quote

Ελεος !!!
Ρε παιδια τετοιες μερες το μονο που δεν μπορω να βλεπω ειναι τα παραπονα μερικων ανεγκεφαλων οτι περιμενουν πολυ ωρα στις ουρες των εκδοτηριων ... αν ειναι δυνατον . τα εισητηρια πωλουνται εδω και ενα χρονο...
δεν ειπα να μην αγοραζουμε τελ στιγμη εισητηρια αλλα οχι και να εχουμε παραπονα .
α! υπαρχουν και αλλοι τροποι να αγορασεις εισητηρια εκτος απο τα 4 εκδοτηρια που βρισκονται στο κεντρο της αθηνας...

Υ.Σ λετε να γινει και κανενα θαυμα με τα εισητηρια και να πιασουμε τον στοχο ?? τι να πω....κανεις δεν ξερει.. εχω αρχισει και δεν μας καταλαβαινω εμας τους ελληνες !!! μακαρι...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
georgeskg
Visitor
Visitor


Joined: 02 Aug 2004
Posts: 4

PostPosted: Mon Aug 02, 2004 5:42 pm    Post subject: Reply with quote

Ειναι το πρωτο μου post σ αυτο το forum αν και το διαβαζω συστηματικα.
Λοιπον αν και εγω εχω αγορασει εισιτηρια για τα αγωνισματα που μ ενδιαφερουν εδω και ενα χρονο βρηκα στο σαιτ του 2004 σημερα στις 12.15 οτι υπαρχουν εισιτηρια για τον αγωνα μπασκετ Ελλαδα-ΗΠΑ στις 17/08.
Παιρνω τηλεφωνο τον φιλο μου που ενδιαφερεται και του το λεω μπαινουμε στο αυτοκινητο και παμε στην πλησιεστερη ALPHA BANK για να προλαβουμε 2 εισιτηρια γι αυτον και την γυναικα του.
Στις 12.45 ειμαστε στο καταστημα της τραπεζας κοντευοντας να φαμε κληση για πορτοκαλι φαναρια και υπερβολικη ταχυτητα και ο υπαλληλος μας πληροφορει οτι δεν υπαρχουν εισιτηρια.
Του απανταμε οτι ειναι αδυνατον να μην υπαρχουν και να κανει ελεγχο ξανα. Η ιδια απαντηση μαζι με την ειρωνια αφου τα βρηκαμε στο σαιτ του 2004 γιατι δεν τα αγορασαμε απο εκει και τον ζαλιζουμε. Στις δυνατες φωνες μας οτι ειναι η δουλεια του ερχεται ο διευθυντης ο οποιος μας λεει οτι στο δικο του υπολογιστη μεσω internet στο σαιτ του 2004 βλεπει κι αυτος διαθεσιμα εισιτηρια αλλα το συστημα της ALPHA δεν τα δινει διαθεσιμα.
Και ρωταω εγω. Μηπως η ALPHA BANK εχει την δυνατοτητα να κραταει για καποιο χρονικα διαστημα καποια εισιτηρια που εχουν μεγαλη ζητηση για να τα διαθετει σε πελατες και κολητους της?...λεω μηπως?
η μηπως δεν ξερει το 2004 τι κανει η τραπεζα και αντιστροφα...που ειναι ακομα πιο χειροτερο
Αυτα και καλους Ολυμπιακους να εχουμε
Back to top
View user's profile Send private message
g3orge
Full Member
Full Member


Joined: 29 Mar 2004
Posts: 333
Location: Middlesbrough

PostPosted: Mon Aug 02, 2004 5:52 pm    Post subject: Reply with quote

Η Αθήνα 2004 δηλώνει:

"Τονίζεται ότι η αγορά των εισιτηρίων γίνεται σε πραγματικό χρόνο, με σειρά προτεραιότητας και μέχρι εξαντλήσεως των διαθεσίμων αποθεμάτων. Δεδομένου ότι οι πωλήσεις εισιτηρίων είναι on-line και η διαθεσιμότητα μεταβάλλεται διαρκώς, σχετική πληροφόρηση είναι διαθέσιμη στο δίκτυα πώλησης εισιτηρίων."

...και δεν έχω κανένα λόγο να το αμφισβητήσω! Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
smarg
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1156

PostPosted: Mon Aug 02, 2004 6:25 pm    Post subject: Reply with quote

apo athens2004.com

Εντυπωσιακό ενδιαφέρον για τα εισιτήρια Ολυμπιακών Αγώνων
Αθήνα, 2 Αυγούστου 2004

Εντός πέντε δευτερολέπτων πωλήθηκαν τα 49 εισιτήρια της Τελετής Έναρξης, ονομαστικής αξίας 100 €, που διατέθηκαν σήμερα από τα 118 σημεία πώλησης εισιτηρίων των Ολυμπιακών Αγώνων και εντός πέντε λεπτών τα 209 εισιτήρια, επίσης της Τελετής Έναρξης, ονομαστικής αξίας 350 €.

Τα εισιτήρια έγιναν ανάρπαστα, καθώς πλήθος ενδιαφερομένων είχαν συρρεύσει στα σημεία πώλησης πολύ νωρίτερα από τις 9 π.μ., ώρα κατά την οποία – όπως είχε προαναγγελθεί – «άνοιγε» το σύστημα πώλησης για τα συνολικά περίπου 2.152 εισιτήρια των Τελετών Έναρξης και Λήξης, καθώς και του Στίβου.

Τριανταοκτώ (38 ) εισιτήρια ονομαστικής αξίας των 100 € πωλήθηκαν από τα υποκαταστήματα της ALPHA BANK. Συγκεκριμένα: Ψυχικό 4 εισιτήρια, Εθνική οδός Αθηνών-Λαμίας 2 εισιτήρια, Ζωγράφου 1 εισιτήριο, Χαλάνδρι 4 εισιτήρια, Αερολιμένας 4 εισιτήρια, Πύργος Αθηνών 4 εισιτήρια, Κεντρικό 10 εισιτήρια, Αγρίνιο 2 εισιτήρια, Σπάρτη 4 εισιτήρια και Πύργος Ηλείας 3 εισιτήρια.

Δέκα (10) εισιτήρια πωλήθηκαν από τα εκδοτήρια: δύο από του Ολυμπιακού Χωριού, πέντε από της Κοραή, τρία από της Θεσσαλονίκης.

Ένα (1) μέσω του Internet από χρήστη του διαδικτύου στη Βρετανία.

Ως τις 12:30 το μεσημέρι είχαν εξαντληθεί και τα 2.152 εισιτήρια των Τελετών Έναρξης και Λήξης, καθώς και τα εισιτήρια Στίβου που προέκυψαν από την τελική κατανομή των θέσεων του Ολυμπιακού Σταδίου και διατέθηκαν σήμερα το πρωί.

Πέρα από αυτά τα εισιτήρια, σήμερα παρατηρήθηκε έντονο ενδιαφέρον για όλα τα εισιτήρια των Αγώνων. Είναι χαρακτηριστικό ότι έως το μεσημέρι είχαν πωληθεί περισσότερα από 20.000 εισιτήρια.

Να σημειώσουμε ότι υπάρχουν εισιτήρια για όλα τα αγωνίσματα με τιμές που αρχίζουν από 10 €.

Υπενθυμίζουμε ότι τα εισιτήρια Ολυμπιακών Αγώνων διατίθενται από τα εκδοτήρια που λειτουργούν:

στον πεζόδρομο της οδού Κοραή, στη διασταύρωση με την οδό Σταδίου και
στην πλατεία Κασταλίας, δίπλα στον σταθμό των ΗΣΑΠ στο Μαρούσι
στο Καλλιμάρμαρο Παναθηναϊκό Στάδιο
στην έδρα της ΑΘΗΝΑ 2004 (Ιωλκού 8 & Φιλικής Εταιρείας, Νέα Ιωνία, είσοδος από οδό Παναγούλη)
στη Θεσσαλονίκη, επί της πλατείας Αριστοτέλους
στο Βόλο, επί της πλατείας Αγίου Νικολάου
στην Πάτρα, επί της πλατείας Τριών Συμμάχων
στο Ηράκλειο Κρήτης, επί της πλατείας Ελευθερίας
Όλα αυτά τα εκδοτήρια λειτουργούν από Δευτέρα ως και Σάββατο από τις 10:00 έως 22:00 και την Κυριακή από τις 12:00 ως τις 19:00.

Εξάλλου, εισιτήρια των Ολυμπιακών Αγώνων διατίθενται:

σε 110 επιλεγμένα Καταστήματα της Alpha Bank και
μέσω της Επίσημης Ιστοσελίδας Εισιτηρίων, www.athens2004.com/tickets
Τονίζεται ότι η αγορά των εισιτηρίων γίνεται σε πραγματικό χρόνο, με σειρά προτεραιότητας και μέχρι εξαντλήσεως των διαθεσίμων αποθεμάτων. Δεδομένου ότι οι πωλήσεις εισιτηρίων είναι on-line και η διαθεσιμότητα μεταβάλλεται διαρκώς, σχετική πληροφόρηση είναι διαθέσιμη στα δίκτυα πώλησης εισιτηρίων.

Για οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με τα Εισιτήρια το κοινό έχει την δυνατότητα:

να καλεί το Τηλεφωνικό Κέντρο Εισιτηρίων : 800 11 2004 2 (χωρίς χρέωση για κλήσεις εντός Ελλάδος) και +30 210 373 0000 (με χρέωση του καλούντος για κλήσεις από κινητό και από το εξωτερικό)
να στέλνει e-mail στο: supportel@tickets.athens2004.com
ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΑΙ ΜΜΕ


Last edited by smarg on Mon Aug 02, 2004 6:27 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
mfotinakis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Jun 2004
Posts: 733
Location: Brno,Chania

PostPosted: Mon Aug 02, 2004 6:26 pm    Post subject: Reply with quote

http://www.athens2004.com/el/news?oid=e85bd970f6f1ef00VgnVCM10000028130c0aRCRD

παρα πολυ καλα νεα...
αν και τελ στιγμη...
20000 εισητηρια μεχρι το μεσημερι αρα 30000 την μερα, 210000 την εβδομαδα...

ονειρα ?! θα δουμε...

edit : με προλαβες smarg !!!!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Nikos C.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 23 Jun 2004
Posts: 1041

PostPosted: Mon Aug 02, 2004 6:47 pm    Post subject: Reply with quote

Έχουμε και λέμε. Μέχρι χθες είχαν πωληθεί γύρω στα 2.2 εκατομμύρια εισιτήρια.

Εν συνόλω 5.3 εκατομμυρίων εισιτηρίων η οργανωτική έχει σαν στόχο την πώληση 3.6 εκατομμυρίων.

Σύμφωνα με τα στατιστικά των Ολυμπιάδων από το 84 και μετά ο μέσος όρος πληρότητας κυμαινόταν γύρω στο 75% με την εξαίρεση του Σύντνευ που ήταν στο 86%.

Για να πιάσουμε το 75% πρέπει να πωληθούν 3.9 εκατομμύρια εισιτήρια.

Επομένως θέλουμε 1.4 εκατομμύρια για να πιάσουμε τον κατεβασμένο στόχο της οργανωτικής και 1.7 για να πιάσουμε τον μέσο όρο μεχρι τις 29 Αυγούστου.

Αυτό σημαίνει ότι μέχρι τις 29 πρέπει οι πωλήσεις των εισιτηρίων να φτάσουν στις 60.000 κατά μέσο όρο ανα ημέρα.

Υπολογίζοντας ότι μετά την πρώτη βδομάδα, οι πωλήσεις θα σημειώσουν ελαφρά κάμψη εξ αιτίας των λιγότερων αγωνισμάτων, θα πρέπει να πλησιάσουμε και τα 100.000 εισιτήρια ανα ημέρα μέχρι την έναρξη των αγώνων για να είμαστε άνετοι.

Επομένως, βουρ παιδιά! Θέλει δουλειά!

Έτσι όπως πάμε πάντως 3-3.3 εκατομμύρια εισιτήρια μας βλέπω να πιάνουμε.
Back to top
View user's profile Send private message
g3orge
Full Member
Full Member


Joined: 29 Mar 2004
Posts: 333
Location: Middlesbrough

PostPosted: Mon Aug 02, 2004 6:53 pm    Post subject: Reply with quote

Ουρές έξω από τα εκδοτήρια εισιτηρίων... Shocked Πολυ θετικό!

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Mozart
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 2820
Location: Thessaloniki

PostPosted: Mon Aug 02, 2004 7:50 pm    Post subject: Reply with quote

20000 εισητήρια μέχρι το μεσημέρι?!??!?!?!?!? Shocked Shocked

http://www.contra.gr/StoryDetail.aspx?ArticleID=45892

Μόλις είδαν οι Έλληνες τα γήπεδα έτοιμα, βουρ στο ψητό. Καλά κάνουν βέβαια. Φανταστείτε πόσο διαφορετικά θα ήταν τα πράγματα αν είχαν τελειώσει οι εγκαταστάσεις αν όχι ένα χρόνο, τουλάχιστον ένα εξάμηνο νωρίτερα. Rolling Eyes Τα βρωμοκάναλα και η κριτική που ασκούσαν (ενώ τώρα σπεύδουν να καρπωθούν τα θετικά σχόλια των τουριστών), επηρεάζουν πολύ το μέσο Έλληνα τελικά.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Nikos C.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 23 Jun 2004
Posts: 1041

PostPosted: Mon Aug 02, 2004 7:52 pm    Post subject: Reply with quote

Ένας άλλος παράγοντας ήταν ότι μέχρι τώρα οι πωλήσεις ήταν από το ίντερντετ με παραλαβή από τράπεζα.

Με εκπλήσσει που κανείς δεν διαμαρτυρήθηκε για το περίπλοκο της υπόθεσης, όπως και με εκπλήσσει το ότι δεν είχαν εκδοτήρια μέχρι τώρα.

Εγώ ήξερα ότι οι Έλληνες φοβούνται να δώσουν την κάρτα τους στο ίντερνετ. Και αυτό μαζί με την έλλειψη προγραμματισμού πρέπει να έπαιξε πολύ μεγάλο ρόλο.
Back to top
View user's profile Send private message
Ypsilon
Moderator
Moderator


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3951
Location: Copenhagen, Denmark

PostPosted: Mon Aug 02, 2004 8:05 pm    Post subject: Reply with quote

Φίλε Νίκο, το θέμα "διάθεση εισιτηρίων" βρωμάει λαμογιά από χιλιόμετρα μακριά. Διάβαζα σχετικά και στις οικονομικές στήλες την περασμένη βδομάδα. Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να έβγαινε κάποια στιγμή η ALPHA Bank μετά τους Αγώνες και να μας αποκαλύψει πόσες δεκάδες χιλιάδες αιτήσεις δέχτηκε για έκδοση πιστωτικής κάρτας VISA, που ως χορηγός είναι και η μόνη αποδεκτή.
Διότι αν κάποιος δεν ήταν κάτοχος της συγκεκριμένης κάρτας, ουσιαστικά "εκβιάστηκε" να βγάλει μια προκειμένου να αγοράσει εισιτήρια από το Διαδίκτυο. Αφού λοιπόν η τράπεζα πέτυχε το στόχο της και τα λεφτά που έδωσε ως χορηγία ουσιαστικά τα ξαναπήρε πίσω, έρχεται τώρα η οργανωτική και ανοίγει επιπλέον κιόσκια για εισιτήρια 12 μέρες πριν τους Αγώνες... Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
sq350
Full Member
Full Member


Joined: 10 Jul 2004
Posts: 315

PostPosted: Mon Aug 02, 2004 9:06 pm    Post subject: Reply with quote

Apolyto dikio exei o Y
Kai an thymaste perisi tetoion kairo (osoi den to kserete sas to lew egw) o OTE, i Cosmote, kai i Otenet, se synergasia me tin Alpha Bank estelnan stous pelates tous tin pistwtiki karta Athina 2004 Silver gia na agorasoun eisitiria. To mono pou eprepe na kanoun oi pelates itan na tin energopoiisoun me ena tilefonima. Apo tin alli pantws mporousan osoi ithelan na agorasoun eisitiria plironwntas metrita.

Pantws ektws apo "lamogia" ouden paranomo synevi. Apla i AlphaBank ekane xrisi twn dikaiwmatwn tis ws megas xorigos. Ki opws kala kserete gia tis trapezes isxyei to "o skopos agiazei ta mesa".

Oures: An kai den goustarw tis oures, ayto pou ginotan simera sta kiosks tou 2004 itan entharryntiko kai eyxaristo. Tin Kyriaki akouga ton Kapralo stin ET1 pou elege oti ola tha pane mia xara tis epomenes meres me ta eisitiria kai elega oti einai etherovamonas kai pws exei katevei apo ton Ari. Xairomai pou eixa adiko. O kosmos eide ta erga, anevike to ithiko tou kai goustarei!
Back to top
View user's profile Send private message
Admin
Site Owner
Site Owner


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 2296
Location: Davelis Cave (απ'έξω)

PostPosted: Tue Aug 03, 2004 11:49 am    Post subject: Reply with quote

Παιδιά, δεν καταλαβαίνω τον συλλογισμό σας. Εισιτήρια μπορείς να αγοράσεις με visa από οποιαδήποτε εκδότρια τράπεζα, όχι μόνο την Alpha. Από πού προκύπτει ότι η συγκεκριμένη τράπεζα "εξεβίασε" τον κόσμο να εκδόσει visa μέσω αυτής;
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
PAVEL_13
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 13 Feb 2004
Posts: 1036
Location: Ν.Σμυρνη - Πάτρα - Βενετία (Άλλωστε ένα πλοίο είναι...)

PostPosted: Tue Aug 03, 2004 12:15 pm    Post subject: Reply with quote

Σωστά admin.
Άλλωστε ο πατέρας μου δουλεύει στην eurobank και εχει καρτα visa eurobank ωστόσο αυτό δε μας εμποδισε να παραγγείλουμε εισιτήρια και μάλιστα στο όνομα μου που φυσικά είναι διαφορετικό από το όνομα του κατόχου της κάρτας. Αυτό πως εξηγείται???? Laughing Question
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Ολυμπιακοί Αγώνες All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 24, 25, 26  Next
Page 10 of 26

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr