stadia.gr/forum Forum Index stadia.gr/forum
Εδώ μιλάμε για τα πάντα. Από Καλατράβα μέχρι… Καλομοίρα!
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Εδώ κολλάνε τα πάντα για τα ΣΠΟΡ
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 116, 117, 118 ... 129, 130, 131  Next
 
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kalashnikov
Senior Member
Senior Member


Joined: 26 Feb 2004
Posts: 597
Location: Brussels

PostPosted: Tue Apr 22, 2008 10:49 pm    Post subject: Reply with quote

Σωστα το εθεσες. Αλλα μπορει να υπαρχει και η αλλη...πιο πονηρη εξηγηση.
Με με την ερωτηση μου ηθελα να επισημανω και το σεναριο του ο Βαρδηλογιαννης να κανει εναν πολυ ωραιο αντιπερισπασμο.
Δηλαδη:
1) Ικανοποιει τους δυσαρεστημενους οπαδους δινοντας κομματι του παναθηναικου στον κοσμο του (η τουλαχιστον....δειχνοντας πως ειναι προθυμος να το δωσει)
2) Εξακολουθει να εχει τον πρωτο και τον τελευταιο λογο στα παντα εχοντας το 50%
3) Θα κανει γηπεδο και μεταγραφες με λεφτα των αλλων μιας και τα 80εκ ευρω θα προστεθουν στο μετοχικο κεφαλαιο της ομαδας (δηλαδη στο ταμειο της).

Πιστευω οτι κανενας δε θα επενδυε 80εκ σε αερα (ουτε ιδιοκτησια σου δινουν, ουτε πλειοψηφια) και πως ο Βγενοπουλος θα αρνηθει να βαλει τα λεφτα του σε μια τετοια μαυρη τρυπα.
Αλλωστε, τετοια κολπα εκανε μερικα χρονια πριν και ο αειμνηστος Μπατατουδης. Ουτε τοτε τσιμπησε κανεις...
Back to top
View user's profile Send private message
SOUL_13
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 28 Apr 2004
Posts: 722
Location: Birmingham-UK

PostPosted: Wed Apr 23, 2008 1:16 am    Post subject: Reply with quote

Rolling Eyes δεν είναι ακριβώς έτσι. Δεν επενδύουν σε αέρα στην ουσία το 40% της ΠΑΕ περνάει σε αλλα χερια. Η διαφορα είναι ότι αντί να γίνει αυτό με πώληση των μετοχων που διαθέτει (που σημαίνει ότι τα χρήματα μπαίνουν στην τσέπη του),γίνεται με έκδοση μετοχικού κεφαλαίου η οποια περνάει σε αλλα χερια και τα χρήματα μπαίνουν στο ταμείο της ΠΑΕ.

Σε ότι έχει να κάνει με την διαχείριση το ποσοστό δεν παίζει απόλυτο ρολο γιατί "θεωρετικα" διατηρεί τον έλεγχο αλλα στην κυριολεξία βάζει άτομα στο διοικητικό συμβούλιο που σημαίνει ότι δέχεται συνδιαχείριση. Αν ήθελε τον έλεγχο θα διατηρούσε το συμβούλιο όπως είναι αυτή την στιγμή χωρίς καμια εξωτερική παρουσία. Από την άλλη όμως αυτό το οποιο θα παίξει ρολο είναι το ποιοι θα μπούνε στην ΠΑΕ. Αν ας πούμε μεθαύριο εμφανίζεται ο p.x Gotzos να βάζει 80 μύρια και να μπαίνει στην ΠΑΕ τότε βρωμάει η δουλειά. Θα κάνει όμως κάτι το "εξοθαλμο"? Ο κόσμοs δεν είναι τόσο ηλίθιος.....
Back to top
View user's profile Send private message
projected
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1172
Location: Rome-Athens

PostPosted: Wed Apr 23, 2008 1:57 pm    Post subject: Reply with quote

Τι σημαινει "συνδιαχειριση"?
Δηλαδη εγω θα βαλω 80εκατ. ευρω και τι δικαιωματα αποφασεων θα εχω?
Back to top
View user's profile Send private message
SOUL_13
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 28 Apr 2004
Posts: 722
Location: Birmingham-UK

PostPosted: Wed Apr 23, 2008 2:35 pm    Post subject: Reply with quote

Rolling Eyes Συνδιαχείρηση λίγο πολύ σημαίνει η παρουσία στο board of directors και ενεργή συμμετοχη στον στρατηγικό σχεδιασμό και τις απόφασης της ΠΑΕ.
Τυπικά ο κάτοχος του 51 έχει το διακαίωμα να παίρνει τις αποφάσεις κατά πλειοψηφία (ανάλογα βεβαια με το καταστατικό της εταιρίας και τους υπάρχοντες νομους) και να κάνει ότι του καπνίσει (ειδικά αν το ποσοστό ξεπερνάει το 2/3 του μετοχικού κεφαλαίου), αλλα στην ουσία καμια εταιρία δεν λειτουργεί με αυτό το τρόπο. γιαυτο πιστεύω και η πρόταση των Βαρδινογιάννηδων είναι για 50% (αν όντως όταν βγούνε οι λεπτομέρειες ισχύει αυτό το νούμερο) ώστε να διαλυθούν και τα τελευταία σύννεφα.

Η όλη κίνηση το ξαναλέω μου δίνει την εντύπωση του ζητάω 80 μύρια Euro και λίγο πολύ σε βάζω στην εταιρία και σου δίνω ελεύθερο χώρο να κινηθείς, κάτι το οποιο λίγο πολύ ζητούσε και ο Βγενόπουλος μέσω των δηλώσεων του.

Aμα είχες 80 μύρια φιλε projected και τα έκανες επένδυση σε μια εταιρία το λιγότερο που θα ζητούσες είναι να παίρνεις μέρος στις απόφασης....αν και δεν ξέρω αν θα σε ήθελα για πρόεδρο μετά το 40 χαμένα liria στην πρόκριση της Roma επί της σιχαμένης Man United
Back to top
View user's profile Send private message
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Wed Apr 23, 2008 5:58 pm    Post subject: Reply with quote

50% οικογενεια καρκινογιαννη , 40% Π.Ε.Κ. και 10% Ερασιτεχνης.

Ετσι θα ειναι.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sdakos
Junior Member
Junior Member


Joined: 06 Oct 2006
Posts: 155
Location: thessaloniki - athens

PostPosted: Mon Apr 28, 2008 9:04 pm    Post subject: Reply with quote

Τον προσεχή Σεπτέμβρη τελικά πόσες ομάδες θα βγούνε Ευρώπη? 4 ή 5? Σίγουρα 2 Ch. League αλλά UEFA πόσοι? 2 η 3?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
aikinn
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 08 Jul 2004
Posts: 763

PostPosted: Tue Apr 29, 2008 1:16 am    Post subject: Reply with quote

Δύο C.L. (ο πρωτος στον τριτο προκριματικο και ο δευτερος στον δεύτερο), και 2 στο ΟΥΕΦΑ. Σε ποιο γύρω θα μπουν δεν το γνωριζω. Και αν δεν κανω λάθος ο πέμπτος πάει στο Ιντερτότο, γιαυτό άλλωστε υπήρχε και ενδιαφέρον για την 5ή θέση, από την στιγμή που η διαφορά του πέμπτου από ΑΕΚ και Παναθηναικό, έκανε απαγορευτική την όποια διεκρίκηση μιας καλύτερης θέσης (ο Άρης είναι ήδη στο ΟΥΕΦΑ λόγο κυπέλλου)
Back to top
View user's profile Send private message
sdakos
Junior Member
Junior Member


Joined: 06 Oct 2006
Posts: 155
Location: thessaloniki - athens

PostPosted: Fri May 02, 2008 7:39 pm    Post subject: Reply with quote

http://www.supersport.gr/soccer/anational/default.asp?aid=149207

Για να καταλάβουν όλοι πως το σκάουτινγκ των ελληνικών ομάδων είναι τελείως χάλια. Ούτε τα ίδια μας τα ταλέντα δεν μπορούμε να τα βρούμε και να τα αξιοποιήσουμε.. Πάντα θα παίρνουμε φθηνές λύσεις απο το εξωτερικό και όσοι Έλληνες θα παίζουν θα είναι επείδη έχουν μέσο. Δυστυχώς ξέρω και πολλές τέτοιες περιπτώσεις..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Sun May 11, 2008 11:19 pm    Post subject: Reply with quote

5 αγωνιστικές έμειναν στην Β Εθνική.
Βαθμολογία
Πρόγραμμα
Μεγάλο φαβορί ο Πανσερραικός,ο οποίος απέχει 6 βαθμούς απο τον 4ο.
Πράγμα που σημαίνει ότι χρειάζεται 3 νίκες για να ανέβει και μαθηματικά.
Και το πρόγραμμά του δεν είναι και πολύ δύσκολο.

ΠΑΣ και Θρασύβουλος ακολουθούν,με 4 βαθμούς απο τον 4ο και οι δύο.
Ο Θρασύβουλος έχει πολύ δύσκολο πρόγραμμα.4 ντέρμπι(2 μέσα/2 έξω) και την τελευταια αγωνιστική παίζει μέσα στην Καλαμάτα.
Τα Γιάννενα με σαφώς πιο εύκολο πράγραμμα είναι το δευτερο φαβορί για άνοδο.
Ο Πανθρακικός έχει κανονικό πρόγραμμα,και αν κερδίσει την επόμενη αγωνιστική τον Θρασύβουλο στην έδρα του γίνεται το 3ο φαβορί για την άνοδο.
Ο Ιονικός που ακολουθεί έχει καλό πρόγραμμα,με σταθερότητα και νίκη με τον ΠΑΣ μπορέι να χτυπήσει άνοδο.

Τελευταίος για την διεκδίκηση ο Αγροτικός Αστέρας ο οποίος προέρχεται απο ένα σερί 6 νικών,και αν αύριο κερδίσει μέσα στην Καστοριά ,φτάνει στους 3 βαθμούς την τρίτη θέση.Και αν τις επόμενες 2 αγωνιστικές κερδίσει Πιερικό και Εθν. Αστέρα γίνεται αυτός το φαβορί για την άνοδο στην 3η θ΄πεση,μιας και την προτελευταία αγωνιστική εχει στην έδρα του τον Πανθρακικό.Αν ανέβει πάντως θα είναι τεράστιος άθλος.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
sdakos
Junior Member
Junior Member


Joined: 06 Oct 2006
Posts: 155
Location: thessaloniki - athens

PostPosted: Mon May 12, 2008 12:26 am    Post subject: Reply with quote

Πραγματικά δεν θέλω να ανέβει ο Θρασύβουλος. Όχι ότι έχω κάτι με την ομάδα που θεωρώ πολύ καλή, αλλά με το γεγονός ότι θα γίνει ο Ακράτητος του 2008. Θα έχει 300 φιλάθλους και θα πέσει μαθηματικά κατευθείαν την επόμενη χρονιά. Καλύτερα να ανέβει Πανθρακικός και Γιάννενα, που θα είναι επαρχιακές ομάδες με κόσμο και θα έχουν πιο δύσκολη έδρα για τους μεγάλους.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Mon May 12, 2008 11:31 am    Post subject: Reply with quote

Συμφωνω & επαυξανω με τον sdako Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
SOUL_13
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 28 Apr 2004
Posts: 722
Location: Birmingham-UK

PostPosted: Thu May 15, 2008 10:14 am    Post subject: Reply with quote

To Manchester meta thn apoxwrish twn Varvarwn..... Laughing

http://img185.imageshack.us/img185/3264/p1010003hn5.jpg
http://img410.imageshack.us/img410/8254/p1010009jy5.jpg
http://img187.imageshack.us/img187/8474/p1010019gg4.jpg
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Thu May 15, 2008 12:22 pm    Post subject: Reply with quote

οι χαρες του ποδοσφαίρου....παντού τα ίδια. Smile




άσχετο...θα μας τρελάνουν οι εφημερίδες και τα site...

Shocked
Shocked
ΕΚΙ-ΠΕΣΕΪΡΟ- Με το που έφυγαν Πεσέιρο και Γκονζάλες από τον Παναθηναϊκό, "φούντωσαν" οι φήμες που θέλουν τον Ολυμπιακό να ενδιαφέρεται και για τον Πορτογάλο προπονητή και για τον Αργεντινό... (Διάφοροι)
Back to top
View user's profile Send private message
Kalashnikov
Senior Member
Senior Member


Joined: 26 Feb 2004
Posts: 597
Location: Brussels

PostPosted: Thu May 15, 2008 12:25 pm    Post subject: Reply with quote

κατσε να δεις και τη Θεσσαλονικη μετα τον τελικο του κυπελλου και να κανουμε τις συγκρισεις Smile
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Fri May 16, 2008 6:51 am    Post subject: Reply with quote

Κατα τα άλλα το ποδόσφαιρο ενώνει τους λαούς και προάγει τον πολιτισμό Shocked

Όσο περνάνε τα χρόνια τόσο τείνω να πιστεύω αυτό που είπε κάποιος πριν χρόνια περί οπίου και περί λαού. Sad

Μην πούμε καλύτερα για τον κλασικό αθλητισμό γιατί και εκεί από το κακό στο χειρότερο πάμε.
Back to top
View user's profile Send private message
Psilalonitis-1982
Senior Member
Senior Member


Joined: 14 Dec 2005
Posts: 616
Location: Πατρα

PostPosted: Sun May 18, 2008 9:15 am    Post subject: Reply with quote

1.
sdakos wrote:
Πραγματικά δεν θέλω να ανέβει ο Θρασύβουλος. Όχι ότι έχω κάτι με την ομάδα που θεωρώ πολύ καλή, αλλά με το γεγονός ότι θα γίνει ο Ακράτητος του 2008. Θα έχει 300 φιλάθλους και θα πέσει μαθηματικά κατευθείαν την επόμενη χρονιά. Καλύτερα να ανέβει Πανθρακικός και Γιάννενα, που θα είναι επαρχιακές ομάδες με κόσμο και θα έχουν πιο δύσκολη έδρα για τους μεγάλους.

ΠΡΟΣΥΠΟΓΡΑΦΩ !

2. Η Ορμη Πατρων πηρε το πρωταθλημα στην Α1 Χαντμπολ Γυναικων
για δευτερη συνεχη χρονια.
Αυτη τη φορα πανηγυρισε το τιτλο στο "σπιτι" της
το Εθνικο Κλειστο Γυμναστηριο στο Κουκουλι (χτες):

http://www.ormipatras.gr/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vag3721
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 06 Feb 2005
Posts: 2392
Location: Naousa/Athens

PostPosted: Sun May 18, 2008 9:02 pm    Post subject: Reply with quote

Μετά τα σημερινά αποτελέσματα στην Β' Εθνική ο Πανσεραικός ανέβηκε πανηγυρικά.
Ο Θρασύβουλος πέτυχε μεγάλο διπλό στον Πανθρακικό και πολύ δύσκολα θα χάσει την άνοδο,μιας και έχει 7 βαθμούς διαφορά απο τον 4ο.
Ο ΠΑΣ έχασε σήμερα,και δεν μπόρεσε να κλειδώσει την άνοδο.Βέβαια για να μην ανέβει πρέπει να αυτοκτονήσει,μιας και αυτοί που τον κυνηγάνε δεν είναι είναι ομάδες που μπορούν να κάνουν συνεχώμενες νίκες και έχουν και μεταξύ τους αγώνες.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Mon May 19, 2008 9:07 am    Post subject: Reply with quote

Επιτελους δικαιωθηκε το σοι του Καραμανλη Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Dimiskour
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 02 Jun 2004
Posts: 1189
Location: Αθήνα

PostPosted: Mon May 19, 2008 1:19 pm    Post subject: Reply with quote

Δεν ξερω αν έχετε δει ολοκληρη τη νεα διαφήμιση της ΝΙΚΕ. Πραγματικα απιστευτη!

http://www.nike.com/nikeos/p/nikefootball/en__EMEA/?promoID=EMFO_NIKE_DI_3968_30042008152644_164
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
P.A.O.
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 3545
Location: GATE 13 - SINCE 1966

PostPosted: Thu May 22, 2008 10:39 am    Post subject: Reply with quote

Η Πολυμετοχικοτητα του ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ πηρε σαρκα και οστα Exclamation


Arrow http://www.sport24.gr/html/ent/048/ent.235048.asp Exclamation


ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΥΣ 40.000 ΟΠΑΔΟΥΣ ΠΟΥ ΔΗΛΩΣΑΝ ΒΡΟΝΤΕΡΟ ΠΑΡΟΝ ΣΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΣΥΛΛΑΛΗΤΗΡΙΟΥ Cool Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
savroulis
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 1632
Location: Athens, Greece

PostPosted: Thu May 22, 2008 10:27 pm    Post subject: Reply with quote

κάποιοι νομίζουνε ότι η Οικογένεια το έκανε λόγω της πορείας!!!!!


αχχχχχχχχχχχχχ κατι παροπίδες που φοράτε....

εκτός και αν νομίζετε ότι οι Βαρδήδες είναι βλάκες... Shocked
Back to top
View user's profile Send private message
losada7
Moderator
Moderator


Joined: 23 Mar 2004
Posts: 4162

PostPosted: Fri May 23, 2008 10:39 am    Post subject: Reply with quote

Διαγράφτηκε post του μέλους P.A.O ,διότι ήταν αντίθετο προς τις διατάξεις των άρθρων 5 και 6 του κανονισμού λειτουργίας του φόρουμ.
Back to top
View user's profile Send private message
sdakos
Junior Member
Junior Member


Joined: 06 Oct 2006
Posts: 155
Location: thessaloniki - athens

PostPosted: Fri May 23, 2008 10:49 pm    Post subject: Reply with quote

Επειδή είμαι από τα άτομα που βλέπουν το ποτήρι μισογεμάτο και όχι μισοάδειο θέλω να παρατηρήσω τα πράγματα που έχουν αλλάξει στο ελληνικό ποδόσφαιρο τα τελευταία 5-6 χρόνια που ασχολούμαι . Ο πολύ συμπαθής μου Κατσουράνης δήλωσε πως δεν έχει αλλάξει τίποτα. Εγώ τα βλέπω πολύ πιο θετικά.

Αρχικά κυρίως λόγω Ολυμπιακών Αγώνων έχουν βελτιωθεί αρκετά γήπεδα και έχουν αυξηθεί σε χωρητικότητα. Παράλληλα πολλές ομάδες έχουν σαν στόχο τη δημιουργία νέων γηπέδων(ΑΕΚ, Παναθηναϊκός, Λάρισα, ΠΑΟΚ, Άρης, Ηρακλής και Αστέρας Τρίπολης) κάτι που δεν θυμάμαι παλαιότερα. Ίσως του Παναθηναϊκού, της Λάρισας και του Αστέρα να ξεκινήσουν από φέτος κιόλας.

Στη συνέχεια έχω να πω ότι βλέπω ανθρώπους που έχουν έρθει στο χώρο του ποδοσφαίρου που στόχο έχουν να βελτιώσουν τις ομάδες και να παράγουν κέρδος με νόμιμους τρόπους(Πηλαδάκης, Τσακίρης, Καυμενάκης και Μπάκος, Νικολαιδης, Ζαγοράκης, Ρέμος κα) σε αντίθεση με άλλους ( Μυτιληναίος, Ψωμιάδης, Γούμενος, Μπέος) που δεν νομίζω ότι είχαν ακριβώς αυτό στο μυαλό τους. Νομίζω ότι αυτοί έχουν διάθεση να επενδύσουν και να κάνουν συνετή οικονομική πολιτική και όχι καταχραστική.

Στα οικονομικά των ομάδων τώρα. Πριν λίγα χρόνια θυμάμαι στις μισές ομάδες να γίνεται απεργία από τους ποδοσφαιριστές, είτε μηνύσεις γιατί οι ομάδες είχαν να τους πληρώσουν πολλούς μήνες. Πλέον δεν το βλέπω σε καμία ομάδα –πλην ίσως του ΟΦΗ- αλλά σε πολύ μικρό βαθμό. Οι ομάδες δεν έχουν τα υπέρογκα χρέη προηγουμένων ετών, αλλά πολύ μικρότερα Το ποδοσφαιρικό προϊόν βελτιώνεται κάθε χρόνο και το βλέπουμε καθώς όλο ακριβαίνουν και οι διαφημίσεις και τα τηλεοπτικά, που σημαίνει ότι το ελληνικό ποδόσφαιρο πουλάει περισσότερο

Σε έναν παρεξηγημένο τομέα τώρα, τη διαιτησία. Πραγματικά πριν λίγα χρόνια κάθε φορά που είχαμε διεκδίκηση και ένας παίκτης έπεφτε κάτω διδόταν φάουλ. Ήταν τόσο τραγικό που δεν υπήρχε ρυθμός στο γήπεδο καθόλου. Πλέον οι διαιτητές είναι πιο προσεκτικοί και συνετοί. Ακόμα νομίζω ότι έχουν μειωθεί τα κραυγαλέα λάθη που γινόντουσαν παλιά. Λάθη γίνονται, ανθρώπινο είναι, σε μεγαλύτερο βαθμό από την υπόλοιπη Ευρώπη, αλλά αυτό θα διορθωθεί νομίζω μόνο εάν η διαιτησία γίνει επαγγελματική. Το μόνο που θα κάνει ο διαιτητής θα είναι να σφυρίζει αγώνα κάθε 2 μέρες(τοπικά, περιφερειακά, γυναικών, παμπαιδων κτλ) και θα κρίνεται συνεχώς,

Ό κόσμος που πηγαίνει στο γήπεδο αυξάνεται χρόνο με το χρόνο κατά 5-10% και έχει φτάσει τις 6.500 ανά αγώνα και ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ τα διαρκείας ΠΑΟΚ, Άρη, Λάρισας, Πανιωνίου και ίσως άλλων. Όσο βελτιώνονται τα γήπεδα τόσο περισσότερος κόσμος θα έρχεται στο γήπεδο. Τα επεισόδια έχουν μειωθεί στο ελάχιστο, έστω και αν δεν έχουμε μετακινήσεις οπαδών. Παραταύτα παλαιότερα ακόμα και χωρίς να έχουμε οπαδούς άλλων ομάδων σε ένα γήπεδο συνέβαιναν πολύ συχνότερα

Οι παίκτες που έρχονται στο πρωτάθλημα είναι σαφώς καλύτεροι σε σχέση με λίγα χρόνια πριν. Ίσως αρκετές μεταγραφές να είναι κινήσεις εντυπωσιασμού αφού οι παίκτες είναι αρκετά μεγάλοι σε ηλικία, αλλά έχουμε στο πρωτάθλημα και έναν Ριβάλντο, ένα Μπελούτσι ένα Κονσεισάο στον ΠΑΟΚ, έναν Κόκε και έναν Μάτος. Θυμάμαι τι ερχόταν πριν 5 χρόνια και γελάω. Η ομάδα μου τουλάχιστον έπαιζε με βασικούς τους Μίτου, Μάριτς, Ζουτάουτας και δεν συμμαζεύεται και οι άλλες ομάδες αγόραζαν παίκτες από μάνατζερ χωρίς καν να τους δουν. Πιστεύω ότι το σκάουτιγκ έχει βελτιωθεί σε σημαντικό βαθμό καθώς επίσης και τα χρήματα που δίνονται από όλες τις ομάδες για μεταγραφές είναι αρκετά αυξημένα σε σχέση πάντα με παλαιότερα. Δεν είναι τυχαίο άλλωστε που ο Ολυμπιακός έδωσε 7.5 εκ (για τον μισό?) Μπελούτσι και ακόμα και η ΑΕΚ που χρώσταγε της Μιχαλούς φέρνει σημαντικούς παίκτες. Ακόμα, ολοένα και περισσότερο βγαίνουν μικροί στο προσκήνιο(Νινης, Παπασταθόπουλος, Αθανασιάδης κα) που ζητούνται από μεγάλες ομάδες της Ευρώπης. Τέλος να αναφέρω ότι πλέον το ελληνικό πρωτάθλημα άρχισε διστακτικά να τροφοδοτεί κάποια άλλα (κυρίως το γερμανικό) με παίκτες. Στο εν λόγω πρωτάθλημα τα τελευταία 2 χρόνια έχουν γίνει κοντά στις 10 μεταγραφές.


Αυτά τα ολίγα. Αν θέλετε μπορώ να σας γράψω και ποίες είναι οι απαιτήσεις μου από τις ομάδες και γενικότερα το πρωτάθλημα, αλλά μπορεί να βγει πάλι ένα παρόμοιο σεντόνι Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Tue May 27, 2008 3:51 pm    Post subject: Reply with quote

μπορεί να το λέμε κάθε χρόνο, αλλα κάτι μου λέει πως φέτος θα δούμε μεγάλες αλλαγές στο ελληνικό πρωτάθλημα, τουλάχιστον στους 3 μεγάλους....ακούγονται μεγάλα ονόματα για προπονητές και μεγάλα ποσα.

πάντα κρατάμε μικρό καλάθι αλλα μετά της φετινές μεταγραφές του OSFP πχ και την πολυμετοχικότητα του ΠΑΟ πιστεύω σοβαρεύτηκαν. Δεν είμαι υπέρ της σπατάλης ούτε τον ομάδων με μεγάλα budget και χωρίς ψυχή. αλλα θέλω να αποφύγω και το άλλο άκρο να παίζεις UEFA με προϋπολογισμό 1 εκατ. euro πχ....όση θέληση και να έχεις δυστυχώς δε πας μακριά.

δε ξέρω αν ο ξένος προπονητής είναι η καλύτερη λύση, πάντως ονόματα όπως οi βαλβέρντε, terim και laudrup(τολμώ να πω και lippi??) σίγουρα θα προσθέσουν ποιότητα και εμπειρίες στις ομάδες
Back to top
View user's profile Send private message
billy8181
Stadium Expert
Stadium Expert


Joined: 11 Mar 2005
Posts: 3759
Location: London-UK

PostPosted: Tue Jun 03, 2008 2:02 pm    Post subject: Reply with quote

της γραφικότητες του μουντομπάσκετ και τα σκηνικά που ίσος να μας έχουν κοστίσει αρκετά στον αθλητισμό, αποκαλύπτει (και) ο παπαδόπουλος.

βέβεια η αποχώρηση του ίσος δεν έχει σχέση με αυτά αλλα σίγουρα έχουν σημασία μιας και είδαμε πολλά τέτοια και στο euro2004 και σε πολλές επιτυχίες μας...καθυστερημένα prim, φανφάρες από γραφικούς δημοσιογράφους, τα εισιτήρια να πηγαίνουν στους δήθεν και στους γνωστούς (στους μεγάλους αγώνες βέβεια....όχι σε προκριματικά). και αλλα πολλά...από τους δήθεν που θέλουν να προβληθούν.

κάτι ήξερε ο ρεχάγκελ που είχε αποκλείσει τους παίχτες στη διάρκεια του euro2004..

δυστυχώς ο γιαννάκης στο μουντομπάσκετ δεν(?) είχε την ίδια επιλογή και είδαμε τα σκηνικά μετά τον αγώνα με τους USA...άντε να συγκεντρωθεί κανεις μετά.

http://www.sportdog.gr/new/article.aspx?id=66506
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    stadia.gr/forum Forum Index -> Το "αθλητικό" κλουβί με τους τρελούς All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 116, 117, 118 ... 129, 130, 131  Next
Page 117 of 131

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Web hosting by isol.gr